Sanctus z nową płytą
Fakultet z golfa

SPORT

Przedświąteczne ostatki
W ostatnim tegorocznym meczu II ligi piłkarzy ręcznych Energetyk Gryfino wyraźnie wygrał w Tczewie z Samborem 35:24. Skład i strzelcy bramek: Młynarczyk, Wamka - Adamczewski 8, Gryszka 8, Nowomiejski 6, Gałka 4, Miltyk 4, Łuczak 3, P. Tołyż 1, Oleszczyszyn 1, Polak. Inne wyniki: LKS Kęsowo-OSM Chojnice - AZS UKW Bydgoszcz 24:28, Tytani Wejherowo - Alfa 99 Strzelno 30:25, Szczypiorniak Olsztyn - MKS Grudziądz 24:25, BS Korona Koronowo - Sokół Gdańsk 31:38, GKS Żukowo - AZS UWM Olsztyn 29:27, MKS Brodnica - Gwardia Koszalin 32:27. Czołówka tabeli:
    1. AZS UKW Bydgoszcz    13   22   406:343
    2. Energetyk Gryfino    13   22   432:343
    3. MKS Grudziądz        13   18   383:339
    4. Sokół Gdańsk         13   18   408:344
Następna kolejka dopiero 26 stycznia. Gryfinianie zagrają na wyjeździe z LKS Kęsowo-OSM Chojnice.

Justyna Kruszewska,
Greta Stołecka
Medalowe szachistki
Justyna Kruszewska została mistrzynią województwa w szachach szybkich w systemie P-30 (30 minut dla zawodnika) w kategorii juniorek do lat 14. Srebro wywalczyła jej klubowa koleżanka Greta Stołecka. Trzecia była Dominika Walukiewicz (Mechanik Stargard). Otwarte mistrzostwa odbyły się 8 grudnia w Szczecinie. Rywalizowało 85 szachistów. Ponadto z Białego Piona Piotr Kos był szósty w kategorii do lat 14, a Kamil Nycz dziesiąty do lat 8 i zdobył pierwszą w życiu piątą kategorię szachową.

Oskar Mróz, trener Jarosław Przygoda
i Eryk Giermak
Dwa medale Gardy
Dwa medale zdobyli młodzi bokserzy Gardy Chojna w międzynarodowym turnieju, który trwał od 30 listopada do 2 grudnia w Szczecińskim Domu Sportu. Uczestniczyły ekipy z Rosji, Litwy, Ukrainy, Czech, Niemiec i Polski - w większości złożone z kadrowiczów. Eryk Giermak z Gardy wywalczył złoty medal i tytuł najlepszego zawodnika województwa zachodniopomorskiego. W półfinale pokonał reprezentanta Niemiec, a w finale zawodnika z Czech. Mimo zajęcia pierwszego miejsca, trener Jarosław Przygoda surowo ocenił Eryka: - Uważam, że był to najgorszy występ mojego zawodnika w 2012 roku, ale nie mogę zbyt dużo wymagać, ponieważ ten rok był bardzo ciężki i generalnie moi zawodnicy powinni wchodzić już w okres roztrenowania.
Drugi przedstawiciel Gardy - Oskar Mróz zdobył srebrny medal. W finale przegrał na punkty z zawodnikiem szczecińskiego Skorpiona - brązowym medalistą Mistrzostw Polski i uczestnikiem tegorocznych Mistrzostw Europy.
Organizatorami turnieju byli: BKS Skorpion Szczecin i Garda Chojna.
J. Przygoda za naszym pośrednictwem składa podziękowania osobom i firmom, które pomogły w organizacji zawodów. Są to: Mariusz Suska, Lider-Sklep Szczecin, piekarnia MAXX Chojna, Intermarché Chojna, Biuro Ochrony Fort, apteka Aspirynka - pp. Stołowscy, Grzegorz Kopij, Piotr Pietrucha, Tomasz Siergiej, Robert Olszański, hotel Rolsped, Drewex Mieszkowice, Różpol, Jacek Hadała, restauracja Santorini.
Trener Gardy zapowiada, że w 2013 roku zorganizuje w Chojnie nie tylko coroczną Galę Boksu, ale i mecz Polska- Litwa.

Udany rok moryńskich karateków
Ponad stu zawodników wzięło udział 8 grudnia w Gorzowie w otwartych mistrzostwach województwa lubuskiego w karate kyokushin. Trzy medale zdobyli zawodnicy UKS Karate Kyokushin Moryń. Złote krążki w swoich kategoriach wywalczyli: Daniel Gibowski i Wiktor Hadała, a srebrny juniorka Ewa Tracz. Tuż za podium, na czwartych pozycjach uplasowali się: Jakub Potapiński i Miłosz Zubala.
Ewa Tracz, Daniel Gibowski i Wiktor Hadała
Mijający rok był niewątpliwie udany dla moryńskich karateków. W sześciu startach w zawodach regionalnych, ogólnopolskich i międzynarodowych wywalczyli łącznie 29 medali, w tym 8 złotych.

Mikołajki gimnastyczne
Zawodniczki sekcji gimnastyki artystycznej Hermesa Gryfino zaprezentowały swe umiejętności w sobotę na imprezie mikołajkowej. Wystąpiły dziewczęta z grupy zaawansowanej (startujące już w zawodach ogólnopolskich), jak i początkujące. Gościnnie zaprezentowały się wychowanki Hermesa - tegoroczne medalistki Mistrzostw Polski, występujące obecnie w barwach MKS Kusy Szczecin: Justyna Szewczykowska, Wiktoria Żurowska i Julia Jakowczyk, a także Katarzyna Żołnowska - aktualnie studentka AWF w Poznaniu. Kierownikiem sekcji gimnastycznej Hermesa jest Magdalena Gniłka, a instruktorkami są: Małgorzata Stefańska, Gabriela Kaczmarek i Agata Tworek.

Ponownie halówka w Widuchowej
2 grudnia po rocznej przerwie ruszyła IX edycja halowej ligi piłkarskiej w Widuchowej - tym razem jako Lider-Sklep Liga. Organizatorem jest Gminny Uczniowski Klub Sportowy. W grupie A prowadzi z kompletem czterech zwycięstw Gryfhurt GUKS Widuchowa przed Czarnymi Lubanowo. Na czele grupy B jest Signum przed Huraganem Lubicz.