Transodra Online
Znajdziesz nas na Facebooku
„Gazeta Chojeńska” numer 02 z dnia 08.01.2013

Prezentujemy tu wybrane teksty z każdego numeru.
Wszystkie artykuły i informacje znajdują się w wydaniu papierowym.
Przemknij
Czy to był lincz?
12 milionów na drogi
Niech kopią
Podchody z przychodnią
NRD - moje Niemcy
Radny wzywa Sejm do zapłaty
Co się planuje w Trzcińsku
W niedzielę kolejny wielki Finał WOŚP!
Powstaje książka ze wspomnieniami z syberyjskich łagrów
Spotkanie z reżyserem w Gryfinie
Są już karnety na Włóczykija
Sport

Spotkanie z reżyserem w Gryfinie

Od stycznia gryfińskie kino „Gryf” startuje z nowym cyklem, poświęconym najnowszej polskiej kinematografii. W comiesięcznych spotkaniach i projekcjach udział wezmą polscy twórcy filmowi, reżyserzy, aktorzy, a także specjaliści w określonych dziedzinach nauk społecznych, związanych z tematyką poruszaną w filmach. Spotkania będą miały charakter dyskusyjnego klubu filmowego.

Marian Dziędziel
w „Supermarkecie”
Pierwsza projekcja już w najbliższą sobotę 12 stycznia o godz. 18. Gościem będzie reżyser filmowy Maciej Żak - autor takich filmów, jak „Ławeczka” (2004) czy „Rozmowy nocą” (2008) oraz twórca wchodzącego właśnie na ekrany „Supermarketu”. Film otrzymał znakomite recenzje na tegorocznym festiwalu w Gdyni, a odgrywający w nim jedną z głównych ról Marian Dziędziel powrócił z nagrodą z festiwalu w miejscowości Antalya (Turcja). Oprócz Mariana Dziędziela w filmie występują m.in.: Izabella Kuna, Tomasz Sapryk, Przemysław Bluszcz.
O czym jest „Supermarket”? W sylwestra niczym niewyróżniające się małżeństwo Wareckich, wracając samochodem do domu, zatrzymuje się w przypadkowym supermarkecie. Mąż idzie kupić szampana. Żona zostaje w samochodzie i czeka. Mijają godziny, a on nie wraca. Nikt nie może go znaleźć. Splot pozornie błahych wydarzeń zamienia losy bohaterów w koszmar. Bez wyraźnej przyczyny i powodu bohaterowie znajdują się w sytuacji bez wyjścia.

Maciej Żak ukończył studia na Wydziale Filologii Polskiej i reżyserię na WRiTV Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Przygodę z filmem zaczynał jako twórca dokumentów. W swoim dorobku ma kilkanaście widowisk muzycznych, w tym reżyserię XX Festiwalu Międzynarodowej Piosenki w Sopocie, realizacje programów telewizyjnych, teledysków oraz reklam dla czołowych polskich i zagranicznych agencji reklamowych. Jego debiut fabularny „Ławeczka” otrzymał nagrodę publiczności na festiwalu filmowym w Kazimierzu w 2004 r. Prywatnie jest mężem Anety Kręglickiej - Miss Świata z 1989 roku.

Bilety na pokaz i spotkanie z reżyserem są do nabycia w przedsprzedaży w Centrum Informacji Turystycznej (Pałacyk pod Lwami) w Gryfinie.

do góry
2020 ©  Gazeta Chojeńska