Dzisiaj jest wtorek, 19 października 2021 r.
Transodra Online
Rocznik Chojeński
Znajdziesz nas na Facebooku
„Gazeta Chojeńska” numer 02 z dnia 08.01.2013

Prezentujemy tu wybrane teksty z każdego numeru.
Wszystkie artykuły i informacje znajdują się w wydaniu papierowym.
Przemknij
Czy to był lincz?
12 milionów na drogi
Niech kopią
Podchody z przychodnią
NRD - moje Niemcy
Radny wzywa Sejm do zapłaty
Co się planuje w Trzcińsku
W niedzielę kolejny wielki Finał WOŚP!
Powstaje książka ze wspomnieniami z syberyjskich łagrów
Spotkanie z reżyserem w Gryfinie
Są już karnety na Włóczykija
Sport

W niedzielę kolejny wielki Finał WOŚP!

Jak już zapowiadaliśmy, w najbliższą niedzielę 13 stycznia odbędzie się w całej Polsce 21. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Po raz pierwszy zbiórka Jurka Owsiaka prowadzona będzie nie tylko na leczenie dzieci, ale także na godną opiekę medyczną nad ludźmi w podeszłym wieku. Połowa pieniędzy przeznaczona zostanie m.in. na łóżka o regulowanej wysokości, materace przeciwodleżynowe, mobilne statywy do kroplówek, pompy infuzyjne i żywieniowe, sprzęt rehabilitacyjny.

W Chojnie Centrum Kultury swą imprezę rozpoczyna o godz. 17 występem wokalistki Pauliny Cholewy. Od 17.10 do 17.25 pokaz w wykonaniu zawodników Klubu Bokserskiego Garda. 17.25-17.40 występ Teatru Tańca „Noir Chaton”. 17.40-18 zatańczy grupa Focus. Godz. 18-19 licytacja przedmiotów wystawionych na aukcję. 19-20 prezentacje artystyczne solistów: Weroniki Krynickiej, Ewy Sokołowskiej, Anety Żur, Julii i Anny Rzeszowskich oraz zespołu Blue Sky. O godz. 20 światełko do nieba. Dodatkowe atrakcje: grochówka, malowanie twarzy, wystawa „Miecze Europy”, pokaz ratownictwa medycznego, turniej siatkówki „Gramy dla Orkiestry!” (godz. 12 w Gimnazjum im. Janusza Korczaka w Chojnie).

Gryfiński sztab WOŚP zachęca do przekazywania przedmiotów na aukcję. Należy je przynosić do Centrum Informacji Turystycznej w Gryfinie (Pałacyk pod Lwami, ul. Bolesława Chrobrego 48) do piątku do godziny 17. Gryfiński Finał odbywać się będzie w niedzielę na placu Barnima.

Cedynia zaprasza na Finał WOŚP od godz. 15 do sali gimnastycznej miejscowej szkoły podstawowej. W programie: pokazy ratownictwa medycznego, bułgarski iluzjonista Redi, zespoły Kalimera i Gama oraz soliści działający przy COKiS, superloteria, licytacja. O godz. 20 światełko do nieba. Ponadto: gastronomia, dmuchańce i inne atrakcje.
Towarzystwo Miłośników Ziemi Cedyńskiej przekazało na prowadzoną na portalu Allegro licytację na rzecz WOŚP satyryczny rysunek Jacka Piątka „Cedyńska szopka świąteczna”, przedstawiający znane miejscowe postacie.

W Moryniu 21. Finał rozpocznie się o godz. 10 noworocznym turniejem amatorskiej siatkówki o puchar burmistrza (sala Zespołu Szkół). O godz, 18 nastąpi wielkie kolędowanie z zespołami i solistami z Miejskiego Ośrodka Kultury. Na godz. 19 zaplanowano licytację, a na 20 światełko do Nieba

W pobliskim Dębnie w ramach WOŚP od godz. 16 w Dębnowskim Ośrodku Kultury trwać będzie impreza z udziałem m.in. znanego aktora Andrzeja Grabowskiego.

do góry
2020 ©  Gazeta Chojeńska