Dzisiaj jest poniedziałek, 28 września 2020 r.
Transodra Online
Rocznik Chojeński
Znajdziesz nas na Facebooku
„Gazeta Chojeńska” numer 03 z dnia 15.01.2013

Prezentujemy tu wybrane teksty z każdego numeru.
Wszystkie artykuły i informacje znajdują się w wydaniu papierowym.
Wielka Orkiestra dla dzieci i seniorów
Czy będzie mniej gmin i powiatów?
Ile zostało z 22 milionów?
6 milionów zainwestują w Mieszkowicach
W Cedyni ostrożnie
Zdarzyło się w roku 2012
Z nadzieją w przyszłość!
Sylwestrowe elfy
A diabły w karty rżną
Świetny rok Hermesa

Świetny rok Hermesa

W piątek w auli gryfińskiego gimnazjum podsumowano rok sportowy Hermesa Gryfino. Był to wyjątkowo udany sezon i bez większego ryzyka można powiedzieć, że jest to apogeum klubowych osiągnięć, bo zważywszy na kłopoty finansowe gminy, należy się niebawem spodziewać skromniejszych wyników. Wiadomo bowiem, że sukcesy są odzwierciedleniem bazy finansowej. Oto kilka danych, które podczas uroczystości przekazał prezes klubu Jan Nowysz.

Duża rodzina Hermesa Gryfino
Hermes w klasyfikacji punktowej sportu młodzieżowego na szczeblu centralnym zdobył 122,75 pkt, tj. 53 proc. wszystkich punktów zdobytych przez kluby gminy Gryfino. Znalazł się na 14. miejscu w województwie na 196 sklasyfikowanych klubów. W Polsce dało mu to 264. pozycję wśród 3333 klubów. Najwięcej punktów przysporzyła Hermesowi sekcja lekkoatletyczna (64), potem triathlon (25,25), biathlon letni (17) i gimnastyka artystyczna (15,5).
Paweł Pankratow dzieli się wrażeniami z mistrzowskiego biegu
Kierownicy poszczególnych sekcji złożyli szczegółowe sprawozdania z całorocznej działalności, uwypuklając najważniejsze sukcesy. Spotkanie z werwą już kolejny raz prowadziła czołowa lekkoatletka Hermesa Magdalena Chrzanowska. W przerywnikach młodziutkie gimnastyczki prezentowały swe umiejętności. Na dużym telebimie pokazywano najważniejsze osiągnięcia minionego roku. Punktem kulminacyjnym było uhonorowanie najlepszego sportowca roku: lekkoatlety Pawła Pankratowa, który zdobył podwójne mistrzostwo Polski (halowe i na bieżni), a także może poszczycić się najlepszym wynikiem w kraju wśród juniorów młodszych w biegu na 3000 m. Pokazano cały film z biegu finałowego w Krakowie, gdzie Paweł zdobył tytuł mistrzowski na 3000 m. Po pokazie zawodnika i jego trenera Jana Podleśnego nagrodzono gromkimi brawami. Mistrz podzielił się wrażeniami ze zwycięskiego biegu. Przy okazji należy się małe sprostowanie informacji sprzed tygodnia. Otóż Paweł już po raz trzeci, a nie drugi - jak napisaliśmy - zwyciężył w rankingu sekcji lekkoatletycznej. Kolejne lokaty zajęli: 2) Ilona Janas, 3) Manuela Pośniak, 4) Magdalena Chrzanowska, 5) Natalia Nowak, 6) Natalia Ślęzak.
Biegacze seniorzy. Pierwszy z lewej zwycięzca rankingu Grzegorz Pluta
Podczas podsumowania dostrzeżono wszystkich zawodników, doceniając ich zaangażowanie i trud. Każdy trenujący otrzymał choćby drobny upominek. W spotkaniu uczestniczyli także rodzice, sympatycy klubu, przedstawiciele władz miasta i powiatu. Trzy lata temu do młodych sportowców dołączyli seniorzy, czyli Klub Biegacza Hermes. Jego prezes Grzegorz Zembik omówił działalność sekcji, a najwięksi twardziele otrzymali pamiątkowe statuetki. Taka symbioza dzieci, młodzieży i weteranów sportu jest wyjątkowo cenna, niosąc przesłanie, że sport w każdym wieku może być źródłem ogromnej radości.
Tekst i fot. Tadeusz Wójcik

do góry
2020 ©  Gazeta Chojeńska