Trunkowy zawrót głowy
Sprostowanie

SPORT

Brąz Pankratowa
Kolejny duży sukces odniósł zawodnik gryfińskiego Hermesa Paweł Pankratow, który podczas rozgrywanych w Spale Halowych Mistrzostw Polski Juniorów zajął trzecie miejsce w biegu na 3000 m, uzyskując czas 8:42,05 sek. Zwyciężył Mateusz Bak z Zielonej Góry w czasie 8:31,16.
Paweł w tym roku przeszedł do wyższej kategorii wiekowej i startuje ze starszymi zawodnikami, a więc trudniej mu walczyć o podium. Medalowe miejsce w hali potwierdza, że również w kategorii juniorów w nadchodzącym sezonie będzie w ścisłej czołówce krajowej. Już za kilka tygodni rozpoczną się starty w biegach przełajowych.

Zimowe harce Janickiego
Słynny gryfiński długodystansowiec Jarosław Janicki urozmaica zimowe treningi startami. W sobotę 19 stycznia wraz z czteroosobową ekipą z Polski wystartował w Brukseli w rozegranych tu już po raz 26. zimowych sztafetach na dystansie 44 km. To bardzo popularna impreza. W tym roku na starcie stanęło aż 281 zespołów. Nasza ekipa zajęła wysokie czwarte miejsce, ustępując zwycięzcom tylko o 8 minut.
Już w dniu następnym w drodze powrotnej do kraju Polacy zatrzymali się w holenderskim miasteczku Kerkrade, gdzie wzięli udział w mocno obsadzonym crossie. Janicki w swojej kategorii wiekowej zajął drugie miejsce. Na początku lutego nasz supermaratończyk jeszcze raz odwiedzi Holandię, aby wystartować w jubileuszowym 40. maratonie w Apeldoorn. Wygrywał już tę imprezę, a w roku ubiegłym zajął czwarte miejsce.
(tw)

18 goli Gryszki
W sobotę, po kilkutygodniowej przerwie świąteczno-noworocznej, wznowiła rozgrywki II liga piłkarzy ręcznych. Energetyk Gryfino pokonał wysoko na wyjeździe 35:20 (13:10) ostatnią drużynę tabeli - LKS Kęsowo-OSM Chojnice. Był to strzelecki popis Seweryna Gryszki, który zdobył aż 18 goli. Skład i strzelcy bramek: Młynarczyk, Wamka - Gryszka 18, Nowomiejski 5, Łuczak 3, Miltyk 3, Zwoliński 3, Dąbrowski 2, Polak 1, Oleszczyszyn.
Inne wyniki: MKS Brodnica - Sokół Gdańsk 27:22, Szczypiorniak Olsztyn - Alfa 99 Strzelno 26:23, BS Korona Koronowo - AZS UKW Bydgoszcz 23:26, LKS Kęsowo-OSM Chojnice - Energetyk Gryfino 20:35, Sambor Tczew - GKS Żukowo 23:29, AZS UWM Olsztyn - MKS Grudziądz 26:25, Tytani Wejherowo - Gwardia Koszalin 27:29.
Czołówka tabeli:
    1. AZS UKW Bydgoszcz    14   24   432:366
    2. Energetyk Gryfino    14   24   467:363
    3. MKS Grudziądz        13   18   383:339
    4. Sokół Gdańsk         14   18   430:371
Najbliższy mecz 9 lutego w Gryfinie z Koroną.

Amatorska siatkówka
W sobotę w hali w Nawodnej rozegrano czwartą rundę amatorskiej ligi siatkówki. W klasyfikacji generalnej nadal prowadzi zespół Old Stars.
    1. Old Stars            pkt 24
    2. Nauczyciele              17
    3. Libero Chojna            16
    4. Mieszkowice              13
    5. Nadleśnictwo Chojna       8
    6. Myślibórz                 6
Następna runda 23 lutego również w Nawodnej.

Ping-pong w Cedyni
V Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Burmistrza Cedyni odbył się w sobotę. W trzech kategoriach rywalizowało 66 osób w wieku od 9 do 65 lat.
Wśród seniorów wygrał Marek Gręda (Krześnica), wyprzedzając Patryka Zająca (Przecław) i Michała Grabczaka (Kamienny Jaz). W kategorii juniorów najlepszy był Piotr Tatarewicz (Kostrzyn nad Odrą) przed Gracjanem Kwiekiem (Siekierki) i Oskarem Goźlińskim (Trzcińsko-Zdrój). W gronie kobiet triumfowała Milena Binięda (Smolnica), druga była Barbara Tatarewicz (Kostrzyn), a trzecia Jowita Binięda (Zielin).