Dzisiaj jest sobota, 15 sierpnia 2020 r.
Transodra Online
Rocznik Chojeński
Znajdziesz nas na Facebooku
„Gazeta Chojeńska” numer 21 z dnia 21.05.2013

Prezentujemy tu wybrane teksty z każdego numeru.
Wszystkie artykuły i informacje znajdują się w wydaniu papierowym.
Co Kaczyński powiedział w Gryfinie
Liczyć sprawne hydranty zamiast strażaków
Muzeum nie tu i nie teraz
Marchia Wkrzańska najpiękniejsza
Wodny PRL
Polsko-Niemiecki Festiwal Kultury i Sportu Europa bez Granic 2013 w Trzcińsku-Zdroju
Uwaga na opryski!
Zabrakło pogody
Do trzech razy sztuka
Pomóż pogorzelcom!
Po zdrowie pod platana
Sport

Co Kaczyński powiedział w Gryfinie

W sobotę i niedzielę na Pomorzu Zachodnim przebywał szef PiS - Jarosław Kaczyński. Spotkał się z mieszkańcami Szczecina, Polic, Pyrzyc i Gryfina. W niedzielę w Gryfinie - poza wyrażaną często wcześniej krytyczną oceną rządu i stanu państwa - Kaczyński zapowiedział, że jeśli dojdzie do władzy, to zakaże sprzedaży ziemi obcokrajowcom i zlikwiduje gimnazja. Przestrzegał przed jednomandatowymi okręgami wyborczymi. Według Kaczyńskiego musi powstać konkretny plan co do losów Elektrowni Dolna Odra, która powinna być źródłem polskiej energii dla tego regionu.

Jarosław Kaczyński uznał za śmieszną koncepcję upamiętnianie wybitnych niemieckich postaci czy noblistów, którzy żyli w naszym regionie. „My z tym noblistą nie mamy nic wspólnego! Trzeba mieć własnych noblistów” - uznał prezes. „Gazeta Wyborcza” przy okazji sprawdziła, o jakich noblistów mogło chodzić w powiecie gryfińskim: np. o wielkiego poetę Gottfrieda Benna, który był poważnym kandydatem do tej nagrody w latach pięćdziesiątych i którego w tamtym roku próbowano upamiętnić w Zielinie (gm. Mieszkowice).
Pisaliśmy o tym w marcu 2012 r.- nr 11 (www.gazetachojenska.pl/gazeta.php?numer=12-11&temat=3),
a „Gazeta Wyborcza” przytacza nasz tekst: szczecin.gazeta.pl/(..)Jaroslaw_Kaczynski_w_Gryfinie__Wladza_nie_liczy_sie.html
(rr)

do góry
2020 ©  Gazeta Chojeńska