Dzisiaj jest piątek, 21 stycznia 2022 r.
Transodra Online
Rocznik Chojeński
Znajdziesz nas na Facebooku
„Gazeta Chojeńska” numer 24 z dnia 11.06.2013

Prezentujemy tu wybrane teksty z każdego numeru.
Wszystkie artykuły i informacje znajdują się w wydaniu papierowym.
Nie żyje właściciel Apeximu
Przetargi na śmieci - jedni już, inni nie
W podstawówkach tąpnęło
Okaleczanie tożsamości
Strażacy nie są winni
Drzewa są bardzo ważne
Najlepszy studencki teatr w Polsce
Świetna pogoda i różnorodna rozrywka
Po 15 latach sztafeta dotarła do Azji
Jedenasta Zuzia
Sport

Nie żyje właściciel Apeximu

Ciało Adama Baranowskiego - właściciela firmy Apexim znaleziono rano 5 czerwca w jego domu w Zielonej Górze. Miał liczne obrażenia. Od dłuższego czasu bardzo poważnie chorował, poruszał się na wózku inwalidzkim. Prokuratura ani policja nie chcą udzielać żadnych informacji. Aresztowano osobistego ochroniarza - kierowcę biznesmena. Potem zatrzymano też mieszkańca woj. zachodniopomorskiego.

Apexim jest właścicielem kilkunastu stacji paliw na pograniczu, w tym dwóch w Osinowie Dolnym w gm. Cedynia i koło Krzymowa w gm. Chojna. W ub. roku firma kupiła za 22 mln od gminy Chojna działkę w Krajniku Dolnym, na które działa stacja Setpolu. W kwietniu Apexim za pomocą uzbrojonych ochroniarzy zajął ją, nie mogąc wyegzekwować swych praw własności, które - jak twierdzi - obejmują nie tylko grunt, ale i obiekty stacji. Po kilku dniach, po decyzji sądu i zdewastowaniu obiektu, opuścił Krajnik, a spór ma być rozstrzygnięty na drodze prawnej.

Śmierć właściciela Apeximu spowodowała zamknięcie tych stacji, które miały koncesję wyłącznie na nazwisko Baranowskiego.
(par)

do góry
2020 ©  Gazeta Chojeńska