Dzisiaj jest piątek, 21 stycznia 2022 r.
Transodra Online
Rocznik Chojeński
Znajdziesz nas na Facebooku
„Gazeta Chojeńska” numer 24 z dnia 11.06.2013

Prezentujemy tu wybrane teksty z każdego numeru.
Wszystkie artykuły i informacje znajdują się w wydaniu papierowym.
Nie żyje właściciel Apeximu
Przetargi na śmieci - jedni już, inni nie
W podstawówkach tąpnęło
Okaleczanie tożsamości
Strażacy nie są winni
Drzewa są bardzo ważne
Najlepszy studencki teatr w Polsce
Świetna pogoda i różnorodna rozrywka
Po 15 latach sztafeta dotarła do Azji
Jedenasta Zuzia
Sport

Przetargi na śmieci - jedni już, inni nie

W piątek zakończył się przetarg, mający wyłonić firmę, która od 1 lipca wywoziłaby śmieci z nieruchomości mieszkalnych na terenie Związku Gmin Dolnej Odry (to 17 gmin, w tym Banie, Cedynia, Chojna, Moryń, St. Czarnowo, Widuchowa). Wpłynęły dwie oferty. Niższą cenę (14 010 304 zł) zaproponowało konsorcjum Remondis/Jumar, nieznacznie przebijając konsorcjum złożone z firm komunalnych z naszego terenu, w tym PUK-u Chojna (14 130 558 zł).
Jak poinformował nas przewodniczący zarządu ZGDO Adam Fedorowicz (burmistrz Chojny), obie oferty cenowe znacznie przekraczały możliwości finansowe związku. W związku z tym najprawdopodobniej ogłoszony będzie drugi przetarg.
Nowe zasady odbioru śmieci mają od lipca obowiązywać nieruchomości zamieszkałe. Na terenie ZGDO podmioty gospodarcze do końca roku pozostają na starych zasadach, podpisując indywidualne umowy z firmami odbierającymi odpady.

Gmina Trzcińsko-Zdrój jako pierwsza w powiecie wyłoniła w przetargu - zgodnie z nową ustawą - firmę mającą odbierać odpady komunalne. Spośród trzech oferentów wybrano miejscowego przedsiębiorcę Józefa Skibę, który dotychczas świadczył te usługi. Jego oferta 396 tys. zł była zdecydowanie najniższa, bo jedna z firm zaproponowała 492 tys., a druga 559 tys. Przetarg obowiązuje przez okres roku.
(rr, tw)

do góry
2020 ©  Gazeta Chojeńska