Dzisiaj jest wtorek, 29 września 2020 r.
Transodra Online
Rocznik Chojeński
Znajdziesz nas na Facebooku
„Gazeta Chojeńska” numer 34 z dnia 20.08.2013

Prezentujemy tu wybrane teksty z każdego numeru.
Wszystkie artykuły i informacje znajdują się w wydaniu papierowym.
Podpisy zebrane
Premier rezygnuje
Program Dni Integracji
Muzyczny dyrektor Chojny
Banie historyczne
Najlepsi w Olecku
Elfy uskrzydlają
Powiatówka w przebudowie
Chojeński stulatek
Hej Bieszczady! (2)
Patrole na Morzycku
Sport

Elfy uskrzydlają

W najbliższy weekend w teatrze UBS w Schwedt trwać będzie trzydniowe święto elfów pod nazwą „Wir sind Elfenwald! Heimat beflügeln” („Jesteśmy światem elfów - uskrzydlijmy region”). W Parku Hugenotów koło teatru obejrzeć będzie można dwa znane już przedstawienia („Durchgeknallt im Elfenwald” - „Świr w świecie elfów” i „Hinterhalt im Elfenwald” - „Zasadzka w świecie elfów”), na motywach komedii Szekspira „Sen nocy letniej”. W tych musicalowych i z dużym rozmachem zrealizowanych przedstawieniach w rolach elfów występują tancerze z gryfińskiego Teatru Tańca Ego Vu. Kto lubi „Władcę pierścieni”, „Alicję w Krainie Czarów”, świat elfów, faunów, troli, krasnoludków i nimf - powinien się wybrać do Schwedt.

Impreza rozpocznie się w piątek o godz. 19.30 koncertem zespołu Faun spod Monachium. Gra on muzykę folkową, inspirowaną celtyckimi i normańskimi tradycjami. W sobotę o 11 przy pobliskiej Szkole Muzycznej i Artystycznej zbierze się ponad 100 elfów i faunów, którzy w muzycznej paradzie z towarzyszeniem motocyklistów i strażaków przejdą Berlinerstrasse na plac przed teatrem. Obecny będzie premier Brandenburgii Matthias Platzeck. W programie jest wiele atrakcji, w tym o godz. 15 wybory Miss Brandenburgii Elfów. O 18 w dużej sali teatru rozpocznie się musical „Hinterhalt im Elfenwald”. Wieczór zamknie taneczne party.
Niedzielę w godz. 10-15 wypełni jarmark elfów w Parku Hugenotów. Weekendowe święto zakończy o godz. 15 musical „Durchgeknallt im Elfenwald”.

Bilety na poszczególne wydarzenia lub całą imprezę są do nabycia w kasie teatru.
(rr)

do góry
2020 ©  Gazeta Chojeńska