Transodra Online
Znajdziesz nas na Facebooku
„Gazeta Chojeńska” numer 44 z dnia 29.10.2013

Prezentujemy tu wybrane teksty z każdego numeru.
Wszystkie artykuły i informacje znajdują się w wydaniu papierowym.
Mamy liderkę Pomorza
Budżet obywatelski podzielony
Skąd brać uczniów?
Szelążek za Konarskiego i Terebeckiego
Zwycięski Sinatra z Budzynia
Chojeńskie podatki
Burmistrz może kupić mieszkanie
Salus chce budować przychodnię
O dziejach Czartoryi
Wielka Grabież w Dolinie Miłości
Listy po referendum w Chojnie
Sport

Zwycięski Sinatra z Budzynia

Zdobywca Grand Prix Jakub Herfort
Grand Prix XII Festiwalu Piosenki Angielskiej EYE w Widuchowej (nagroda w wysokości 1000 zł) zdobył w piątek Jakub Herfort z Budzynia (woj. wielkopolskie). Werdykt był pewnym zaskoczeniem, zwłaszcza że chłopiec wykonał stary, rzewny przebój Franka Sinatry „My Way” w stylistyce bardzo zbliżonej do oryginału.

Senator Preiss i Zuzanna Szczawik
W kategorii 13-15 lat pierwsze miejsce zajęła Julia Bury (nagroda 500 zł) z Bogdańca przed Zuzanną Woś (400 zł) z Widuchowej i Kingą Rudy (300 zł) ze Szczecina. Nagrody tej samej wysokości przyznano w kategorii 16-19 lat. Tu najwyżej oceniono Zuzannę Szczawik z Widuchowej. Druga była Aleksandra Gurdziel, a trzecia Martyna Smogór (obie ze Szczecina). Sześć równorzędnych wyróżnień (po 200 zł) otrzymali: Natalia Grudnik ze Szczecina, Julia Leśniewska ze Szczecinka, Katarzyna Pawlak z Koszalina, Nikola Warda z Legnicy, Agata Wilant z Trzcianki i zespół Przed Siebie ze Świdwina.

Wystąpiły dwa zespoły i 24 wokalistów. Wielu z nich zadziwiało umiejętnościami, mimo młodego wieku. Przewodniczącym jury był Mario Cordina - mieszkający w Szczecinie Maltańczyk, wokalista zespołu Skambomambo. Wśród gości byli m.in. senator Sławomir Preiss i wójt Widuchowej Michał Lidwin, którzy ufundowali część nagród. Głównym organizatorem był Zespół Szkół w Widuchowej i jego nauczyciel Paweł Wróbel.
Specjalni goście po swym koncercie.
Drugi od prawej M. Grobelny
W roli gwiazd wystąpili wykonawcy ze Szczecina: Michał Grobelny (laureat widuchowskiego festiwalu w latach 2005 i 2011) oraz duet Tea Time Boogie, czyli Krzysztof Niewirowski i Krzysztof Baranowski, z wielką werwą wykonujący stare przeboje, m.in. z filmu „Blues Brothers”.
(tekst i fot. rr)

do góry
2020 ©  Gazeta Chojeńska