Dzisiaj jest czwartek, 02 lipca 2020 r.
Transodra Online
Rocznik Chojeński
Znajdziesz nas na Facebooku
„Gazeta Chojeńska” numer 17 z dnia 29.04.2014

Prezentujemy tu wybrane teksty z każdego numeru.
Wszystkie artykuły i informacje znajdują się w wydaniu papierowym.
Pochwała ograniczonej suwerenności
Nadodrzańskie uroczystości
Meandry historii
Kosmiczne plany i ziemskie realia
Mieszkańcy Zielina protestują przeciw wiatrakom
Wiosenny dekalog
Zamiast Dni Gryfina
Sport

Zamiast Dni Gryfina

Coroczne Dni Gryfina tym razem z powodów oszczędnościowych przybrały skromną formę festynu rodzinnego zatytułowanego „Spotkajmy się na nabrzeżu - 760. rocznica nadania praw miejskich”. W czwartek 1 maja o godz. 17.30 zagra nad Odrą miejscowy zespół Final Strike. Od 19 do 22 dyskoteka pod gwiazdami, a o 22 plenerowa projekcja polskiej komedii „Wyjazd integracyjny”. W piątek między godz. 18 a 22 na zabawę taneczną zaprasza zespół Żart.

W sobotę 3 maja o godz. 10 rozpoczną się ogólnopolskie regaty kajakowe, o 10.30 otwarte mistrzostwa Gryfina w nordic walkingu. O 11 ruszają prezentacje gospodarcze „Gryfino – gminą energii różnych źródeł” (organizator: Cech Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorców, partnerzy: miasto Schwedt i UMiG w Gryfinie). Od godz. 13 amatorski blok artystyczny, w którym wystąpią laureaci Zgryfiady, zespoły taneczne z Gryfińskiego Domu Kultury, dzieci i młodzież ze świetlicy wiejskiej Zagroda w Daleszewie, Studio Taneczne Hipnosic z Gryfina, Gardna i Widuchowej. Wystartuje też 39. Bieg Transgraniczny Doliną Dolnej Odry z Gartzu do Gryfina (zawodnicy zostaną przewiezieni na start autokarami z nabrzeża ok. godz. 10.30, 11.15 i 12). Na 14.30 zaplanowano wręczenie nagród uczestnikom zawodów sportowych. O 15.30 ponownie zaprezentuje się świetlica Zagroda z Daleszewa, a o 18 pozostali wykonawcy amatorzy. O 20.30 rozpocznie się występ Dawida Kwiatkowskiego - 18-letniego wokalisty, ostatnio popularnego u młodych słuchaczy.
Festyn zakończy w niedzielę o 22 pokaz sztucznych ogni.

Ponadto w czwartek w Lagunie odbędą się turnieje szachowe (piszemy o nich na str. 11), w niedzielę o 12 uroczysta msza św. z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja (kościół pw. Narodzenia NMP), a o 17 wernisaż wystawy fotografii „W obiektywie Tadka Wasilewskiego” (Centrum Informacji Turystycznej, ul. Nadodrzańska 1).

do góry
2020 ©  Gazeta Chojeńska