Dzisiaj jest wtorek, 19 października 2021 r.
Transodra Online
Rocznik Chojeński
Znajdziesz nas na Facebooku
„Gazeta Chojeńska” numer 22 z dnia 03.06.2014

Prezentujemy tu wybrane teksty z każdego numeru.
Wszystkie artykuły i informacje znajdują się w wydaniu papierowym.
25 lat wolności
Powyborcze notki
Pieniądze na zabytki
A jednak można!
Muzyka i przyroda
Mammografia w Godkowie i Chojnie
Program Dni Chojny
Moryński WOPR już działa
Jedziemy dla Artura
Gmina a bezdomne zwierzęta
Tam Polak z honorem brał ślub (1)
Sport


piątek 6 czerwca
14:00 Warsztaty plastyczne 15:00 Warsztaty międzypokoleniowe
16:00 Turniej siatkówki (Orlik)
18:00 Otwarcie Gali Boksu – gość honorowy: Michał Materla (mistrz Federacji KSW)
18:15 Otwarcie wystawy fotografii trójwymiarowej „W stronę słońca 3D” (Punkt Informacji Turystycznej)
18:30 Oficjalne otwarcie imprezy
BLOK KONCERTOWY:
17:20 Heiss und Eis (Niemcy)
20:00 kabaret Formacja Chatelet
21:50 Rafał Brzozowski
23:40 Dawid Podsiadło
1:00 Zabawa taneczna z zespołem Carmen


sobota 7 czerwca
9:00 Turniej tenisa ziemnego (Orlik), 10:00 Odra Cup - piłka nożna dla najmłodszych (Orlik)
12:00 Warsztaty perkusyjne prowadzi Krzysztof Radew
13:00 Warsztaty ceramiczne (galeria plastyczna)
14:00 Prezentacje wokalne lokalnych artystów
14:30 Wystawa plenerowa zdjęć lotniczych Tomasza Janickiego „Świat z góry”
14:30 Warsztaty rękodzielnictwa (galeria plastyczna)
15:00 Zabawa dla najmłodszych z klaunem Tomim
16:00 VI edycja konkursu kulinarnego „Najlepszy wypiek - ciastka Europy”
16:00 Turniej piłki nożnej oldboyów (Orlik)
17:30 Wystawa osiągnięć sportowych Wojciecha Strelczuka (sala widowiskowa)
17:50-18:00 Uroczyste zakończenie warsztatów perkusyjnych (scena)
18:45 Otwarcie wystawy Tadka Wasilewskiego (sala widowiskowa)
18:50 Podsumowanie konkursów i wręczenie nagród
BLOK KONCERTOWY:
18:00 Tadek Wasilewski
19:00 Jaw Raw
19:45 DJ’s Battle (rozpoczęcie),
20:00 Kacper Raźny
20:30 Robert Chojnacki
22:30 Indios Bravos
00:10 Łona & Webber
1:20 DJ’s Battle - finał


niedziela 8 czerwca
6:00 Polsko-niemieckie zawody wędkarskie o puchar burmistrza Chojny

Imprezy towarzyszące: wesołe miasteczko, piątek godz. 16: atrakcje dla dzieci - klaun, malowanie twarzy, tatuaże (stoisko GBS Bank). Piątek godz. 16-18: Szkoła Podstawowa z Chojny organizuje Dzień Zdrowia „Po zdrowie pod platana”: pomiar cukru, tłuszczu, ciśnienia, badania kręgosłupa, zdrowa żywność, bezpłatne porady dietetyka, kosmetyczki, fizjoterapeuty i lekarza, zajęcia rekreacyjne, konkurs plastyczny (park koło platana).
Sobota i niedziela: ogólnopolski konkurs „Chojna 2014” – SP IKZE „Klub krótkofalowców”. Sobota godz. 9-13 i 15-18: badania mammograficzne.


Warsztaty bębnowe
W programie tegorocznych Dni Chojny (program obok) są też warsztaty bębnowe. Rozpoczną się w sali widowiskowej CK w sobotę o 12, a zakończą o 16.30. Poprowadzi je Artur Ciołkowski - członek szczecińskiej Grupy Perkusji Afrykańskiej, która - jak mówią sami muzycy - chce zgłębiać obszary tradycyjnej muzyki Afryki Zachodniej, opierającej się na bębnach djembe i dun dun. „Głównym celem warsztatów jest zjednoczenie w grupie, relaksacja, oderwanie się od codziennych stresów i zmartwień, odnalezienie wewnętrznej radości oraz więzi z własnym wnętrzem”.
W warsztatach mogą wziąć udział osoby w wieku gimnazjalnym i powyżej, a dzieci - z opiekunami. Liczba uczestników jest ograniczona do 15 osób. Na koniec cała grupa warsztatowa zaprezentuje się na głównej scenie plenerowej o godz. 17.50. Chętni proszeni są o zgłaszanie się pod nr. tel. 603 886 765 do piątku w godzinach 13-16 lub e-mailem: [email protected] z nagłówkiem „Warsztaty bębnowe”.

do góry
2020 ©  Gazeta Chojeńska