Transodra Online
Znajdziesz nas na Facebooku
„Gazeta Chojeńska” numer 17 z dnia 28.04.2015

Prezentujemy tu wybrane teksty z każdego numeru.
Wszystkie artykuły i informacje znajdują się w wydaniu papierowym.
Trzcińsko wyróżnione za mury
Chojeńskie mury rozkładane na łopatki
Miasto brudasów
Kiedyś wrogowie, dziś partnerzy
Zmiana skarbnika Cedyni
Polsko-niemieckie ćwiczenia strażaków
Program Dni Gryfina
Duża porcja pięknej muzyki
Ocieplenie w Trzcińsku
Najlepszy policjant w województwie
Wiatraki znów były na tapecie
Zagraj w tajemnice Cedyni
Naprawiono gniazdo bocianów
Sport
Pomysł na biznes to połowa sukcesu

Trzcińsko wyróżnione za mury

Jak już informowaliśmy, gmina Trzcińsko-Zdrój została nominowana w ogólnopolskim konkursie „Zabytek Zadbany 2015”, organizowanym przez ministra kultury i dziedzictwa narodowego. W kategorii „Rewaloryzacja przestrzeni kulturowej i krajobrazu” doceniono w ten sposób stan trzcińskich murów miejskich, które starannie remontowano od kilku lat.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpiło w dniach 21-22 kwietnia w Białymstoku podczas uroczystej gali z okazji Międzynarodowego Dnia Ochrony Zabytków. Organizatorami byli: dyrektor Narodowego Instytutu Dziedzictwa i prezydent Białegostoku, a honorowy patronat sprawowali: generalny konserwator zabytków, wojewoda podlaski i marszałek województwa podlaskiego. Trzcińsko-Zdrój zdobyło jedno z trzech przyznanych w jego kategorii wyróżnień „za kompleksową konserwację obwarowań miejskich i włączenie ich w zrewitalizowaną przestrzeń miasta”. Tytuł „Zabytek Zadbany 2015” otrzymały domy na murze miejskim w Dobrym Mieście (woj. warmińsko-mazurskie).
Do nagród w czterech kategoriach zgłoszonych było ponad 120 zabytków z całej Polski.

Na zdjęciu burmistrz Trzcińska-Zdroju Zbigniew Kitlas (z lewej) odbiera dyplom z rąk dyrektorki Narodowego Instytutu Dziedzictwa Małgorzaty Rozbickiej i generalnego konserwatora zabytków Piotra Żuchowskiego.
(rr)

do góry
2020 ©  Gazeta Chojeńska