Dzisiaj jest wtorek, 19 października 2021 r.
Transodra Online
Rocznik Chojeński
Znajdziesz nas na Facebooku
„Gazeta Chojeńska” numer 03 z dnia 19.01.2016

Prezentujemy tu wybrane teksty z każdego numeru.
Wszystkie artykuły i informacje znajdują się w wydaniu papierowym.
Orkiestrowe rekordy
Gwiazdy na Włóczykiju
Coś dla smakoszy
Na lekkim rauszu
Odwołanie oddalone
Czego nie warto bronić
Bogaty dar dla muzeum
Pohandlują drogami
Co planują w Moryniu
Sport

SPORT

Rewanż nie wyszedł
Nie udał się piłkarzom ręcznym Energetyka Gryfino rewanż w pierwszej kolejce rewanżowej rundy II ligi z SMS II Gdańsk. Po wrześniowej porażce w Gdańsku 25:29, w niedzielę u siebie także przegrali, tym razem trzema bramkami 27:30 (12:14). Skład gospodarzy i liczba strzelonych bramek: Lebiecki, Kłodziński, Śmiałek - Dadej 16, Maciej Jezierski 3, Prokopczyk 3, Wiśniewski 2, Gala 1, Marek Jezierski 1, Sztoban 1, Jaroszenko, Werenkowicz.
Inne wyniki: AZS UKW Bydgoszcz - MKS Brodnica 29:34, Gwardia Koszalin - Szczypiorniak Olsztyn 29:32, Sambor Tczew - Wybrzeże II Gdańsk 34:25, GKS Żukowo - MLKS Borowiak Czersk 42:21, Stal Gorzów - Tytani Wejherowo 34:32, LKS Kęsowo - Cartusia Kartuzy 17:30. Prowadzi Stal, a Energetyk jest na 10. pozycji. Kolejny mecz 26 stycznia na wyjeździe w Czersku.


Bliźniaczki znów biegają
Przed kilkoma laty były reklamówkami gryfińskiego Hermesa, osiągając wyniki na krajowym poziomie. Rywalizowały nie tylko z zawodniczkami innych klubów, ale także ze sobą. Tak na dobrą sprawę gdy razem startowały, to nigdy nie było wiadomo, czy wygra Edyta, czy Asia. Gdy któraś pobiła jakiś rekord, to zaraz druga chciała go poprawić.
Edyta i Joanna Rybackie (fot. actiontwins.pl)
Wielu już wie, że chodzi o siostry Rybackie, które są tak do siebie podobne, że same stwierdzają, iż ktoś je sklonował lub zrobił odbitkę ksero. Obecnie siostrzyczki, po ukończeniu studiów (Joanna na AWF Wrocław – fizjoterapia, Edyta na Akademii Ekonomicznej w Poznaniu) i paru latach pracy zawodowej zatęskniły za sobą i niedawną sportową przygodą, postanawiając, że wezmą się do roboty i wrócą do dawnej formy. Obydwie pracują w Warszawie i rozwijają swoją pasję (podróże, ruch w różnorodnej formie, zdrowe odżywianie). Zaczęły systematyczny trening i zapewne niebawem będziemy mieli okazję o nich napisać. Zresztą Asia skusiła się już na egzotyczną „gonitwę” na Wyspach Kanaryjskich i w biegu na 10 km zajęła trzecie miejsce. Tak udany come back dodał jej skrzydeł. Siostry utrzymują stały kontakt ze środowiskiem klubowo-biegowym w Gryfinie, nie zapominając o swych korzeniach. Wspomniano o nich na uroczystości zakończenia sezonu. Edyta prowadzi stronę internetową actiontwins.pl, informując na bieżąco, co się dzieje w bliźniaczym gniazdku. Warto tam zajrzeć.
(tw)


Nikolina Szurgocińska
Zaczęła od zwycięstwa
Pięknie spisała się najlepsza chojeńska biegaczka Nikolina Szurgocińska, która zwyciężyła wśród kobiet w tradycyjnym Noworocznym Biegu na Jasnych Błoniach w Szczecinie. W sumie na 5-kilometrową trasę wyruszyło około 350 uczestników, w tym ponad 100 kobiet. Nikolina uzyskała czas 19:43. W kategorii open zwyciężył Tomasz Dzijak z Trąbek k. Stargardu z rezultatem 16:53. Dziewiąty był Grzegorz Pluta z KB Hermes Gryfino.
(tekst i fot. tw)


Podziękowanie dla trenera
Zwycięzca rankingu w sekcji lekkoatletycznej Hermesa Gryfino Paweł Pankratow, dotychczas trenujący pod okiem Jana Podleśnego, oficjalnie zmienił trenera. Faktycznie stało się to już na początku sezonu, bo Paweł jako student Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego mieszka w Szczecinie i trenuje pod okiem utytułowanego zawodnika – trzykrotnego mistrza Polski w biegu na 1500 m Bartosza Nowickiego.
Od lewej ojciec Pawła Robert Pankratow, obok Paweł i Jan Podleśny
W czasie uroczystości podsumowania sezonu Hermesa Paweł ze łzami w oczach dziękował trenerowi Podleśnemu za wieloletnią troskliwą, ojcowską opiekę i doprowadzenie go do tak wysokiego poziomu sportowego. Trener odwdzięczył się zawodnikowi, stwierdzając, iż praca z nim to czysta przyjemność. Podleśny podał przykłady niezwykłej solidności Pawła, wzorowego podejścia do treningu oraz niebywałego samozaparcia i odporności psychicznej w trudnych okresach, gdy trapiły go kontuzje. Po przeżyciu tej mrocznej kwarantanny zawodnik znów jest na szczycie. Przypomnijmy, że Paweł w tym roku jako młodzieżowiec (20-22 lata) zdobył trzy medale mistrzostw Polski.
Nowy trener B. Nowicki był także obecny na uroczystości i otrzymał podziękowanie za medalowe sukcesy swego podopiecznego.
(tekst i fot. tw)


Górscy twardziele
W sobotę 9 stycznia zakończono 17. edycję Biegów Górskich w Gryfinie. Tradycyjnie składała się z trzech etapów. Ostatni bieg należał do najbardziej ekstremalnych i to nie z powodu mrozu czy śniegu, lecz topniejącego lodu. Bardzo śliskie podbiegi i zbiegi mocno dawały się we znaki zawodnikom i nieco wypaczały rywalizację, bo o wyniku mógł decydować pech lub odpowiednio dobrane obuwie. Ale na górskich trasach trzeba liczyć się z różnymi przypadkami.
Podajemy zwycięzców całej edycji, tzn. po trzech biegach (w nawiasie liczba uzyskanych punktów). Przypomnijmy, że maksymalnie za bieg można było zdobyć 15 pkt, a więc kto zdobył 45, to znaczy, że zwyciężył we wszystkich biegach.
Dzieci młodsze 10-11 lat: Magdalena Chatłas - Chojna (42), Alan Ciereszko - SP 2 Gryfino (42). Dzieci starsze 12-13 lat: Alicja Ulaszewska - SP 1 Gryfino (45), Oliwier Gałwiaczek - SP Wolin (45). Młodzicy: Agata Piekarz - Hermes Gryfino (39), Adam Soldat - Gimnazjum Chwarstnica (36). Juniorzy: Agata Będkowska - Hermes Gryfino (30), Sławomir Jakubik - Hermes (45). Seniorzy: Nikolina Szurgocińska - Active Chojna (45), Grzegorz Pluta - KB Hermes (45).
Młodzieżowy Ośrodek Sportowy dziękuje Ośrodkowi Sportu i Rekreacji w Gryfinie za pomoc w przygotowaniu tras biegowych, Państwowej Straży Pożarnej za udostępnienia agregatów prądotwórczych oraz firmie Dariusza Ludwiczaka za hot dogi i ciepłe napoje.
(tw)


Jan Gałuszka i Piot Junosz
Victoria w dwóch turniejach
Pingpongiści UKS-T Victoria Chojna 9 stycznia udanie startowali w Stepnicy w turnieju o puchar burmistrza tego miasta z okazji 24. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W kategorii żaków Piotr Junosz pokonał w finale swego kolegę klubowego Jana Gałuszkę i obaj zajęli dwa czołowe miejsca. W młodzikach szósty był Kuba Rajczak, a ósmy Oskar Zawadzki. W kategorii open miejsca siódme i ósme zajęli Michał Olejnik i Tomasz Bałachowski.
Nazajutrz chojeńscy seniorzy wystąpili w III Wojewódzkim Turnieju Klasyfikacyjnym w Międzyzdrojach. Startowało 46 zawodników z klubów II, III i IV ligi. Robert Bałachowski zajął 21. miejsce, a Tomasz Bałachowski 25. Na dalszych miejscach znaleźli się Michał Olejnik i Karol Kłonowski.


Znów ping-pong w Cedyni
Siódma edycja turnieju tenisa stołowego o puchar burmistrza Cedyni rozpocznie się w sobotę 30 stycznia o godz. 10 w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Cedyni. Rywalizacja toczyć się będzie w kategoriach: 1) kobiety, 2) młodzież do lat 16, 3) mężczyźni 17-45 lat, 4) seniorzy powyżej 45 lat.
Zapisy pod nr. tel. 500 667 490.

do góry
2020 ©  Gazeta Chojeńska