Dzisiaj jest wtorek, 19 października 2021 r.
Transodra Online
Rocznik Chojeński
Znajdziesz nas na Facebooku
„Gazeta Chojeńska” numer 03 z dnia 19.01.2016

Prezentujemy tu wybrane teksty z każdego numeru.
Wszystkie artykuły i informacje znajdują się w wydaniu papierowym.
Orkiestrowe rekordy
Gwiazdy na Włóczykiju
Coś dla smakoszy
Na lekkim rauszu
Odwołanie oddalone
Czego nie warto bronić
Bogaty dar dla muzeum
Pohandlują drogami
Co planują w Moryniu
Sport

Coś dla smakoszy

Jan Olszański
W piątek rozpoczęły się w Berlinie wielkie międzynarodowe targi gospodarki żywnościowej, rolnictwa i ogrodnictwa „Grüne Woche” („Zielony Tydzień”) z udziałem blisko 1700 wystawców z ponad 60 krajów całego świata. Jak w poprzednich latach (nieprzerwanie od 2003 roku), prezentuje się tam także Pomorze Zachodnie. Będą też produkty z naszego powiatu. Winnica Turnau z Baniewic pod Baniami polecać będzie swe nagradzane wina (Solaris 2014, Seyval Blanc 2014, Hibernal 2014, Johanniter 2014, Rose 2014, Cabernet 2014, Rondo/Regent 2014). Goście będą się też raczyli miodami z pasieki Jana Olszańskiego „Miody Jana” w Klępiczu (gm. Moryń). O obu tych markowych produktach pisaliśmy kilkakrotnie.

Jak informuje nas Urząd Marszałkowski Województwa, gości targów do odwiedzenia zachodniopomorskiego stoiska ma zachęcić kulinarny pokaz przygotowany przez hotel Leda SPA z Kołobrzegu oraz gospodarstwo rybackie Zielenica. Kucharze do promocji planują wykorzystać 100 kg świeżych i 50 kg wędzonych pstrągów.
W Berlinie z naszego województwa prezentują się także: Spółdzielnia Socjalna Drakkar, Gospodarstwo Pasieczne „Buckfast” Tomasz Sadowski, „Cheborek” Jerzy Cyrklaff, Apteka Tilia Agnieszka Fułczyńska-Staniec.
Wina Turnauów z Baniewic
Stoiska zlokalizowano na terenie Międzynarodowych Targów Berlińskich Messe Berlin przy Masurenallee (dzielnica Charlottenburg-Wilmersdor). Czynne są w godz. 10-18, a w piątek, sobotę i niedzielę 10-20.
(rr)

do góry
2020 ©  Gazeta Chojeńska