Transodra Online
Znajdziesz nas na Facebooku
„Gazeta Chojeńska” numer 46 z dnia 15.11.2016

Prezentujemy tu wybrane teksty z każdego numeru.
Wszystkie artykuły i informacje znajdują się w wydaniu papierowym.
Bociany mają swoich właścicieli
Szukanie dochodów
Historyczne Mieszkowice
Obiad Czwartkowy we Wtorek
Wioska cudów
Prawdziwa cnota krytyki się nie boi
Ku chwale Niepodległej
Sport

Bociany mają swoich właścicieli

Bociany – nagrody starosty gryfińskiego za promocję powiatu wręczono podczas uroczystej sesji Rady Powiatu w środę 9 listopada z okazji zbliżającego się Narodowego Święta Niepodległości. Statuetki z tegorocznej – już jedenastej edycji otrzymali:

KULTURA
Paweł Wróbel (zgłoszony przez wójta gminy Widuchowa) - pomysłodawca i organizator Festiwalu Piosenki Angielskiej Eye, który w tym roku obchodził piętnaste urodziny. Impreza ta zyskała już rangę ogólnopolskiej, a uczestnicy nierzadko pojawiają się później m.in. w takich programach, jak „Mam Talent”. Tegoroczne debiuty w Opolu wygrała Daria Zawiłow, która dziesięć lat temu triumfowała w Eye. Kolejnym dziełem P. Wróbla jest Konkurs Piosenki Dziecięcej Zuzia, który jest tylko o rok młodszy od wyżej wspomnianego.
Ponadto w tej kategorii nominowani byli: Kapela Ludowa Wełtynianka i Zakładowa Orkiestra Dęta przy Zespole Elektrowni Dolna Odra.

Paweł Wróbel z Bocianem
Prezes Hermesa Jan Nowysz

SPORT
MKS Hermes Gryfino – sekcja gimnastyki artystycznej (zgłoszona przez starostę), działająca od ponad dwudziestu lat. Dziewczęta reprezentują powiat na najważniejszych imprezach sportowych. Ostatnim dużym sukcesem był złoty medal Martyny Antczak na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodziczek w Gryfinie.
Inni nominowani: UKS Kamikaze Gryfino i Teresa Ostrowska z Morynia.

Prezes Klubu Motorowego Chojna Marek Kugler
INICJATYWA SPOŁECZNA
Klub Motorowy Chojna (zgłoszony przez starostę) - działający od 2007 r., organizuje jedną z największych i ważniejszych imprez cyklicznych – Mistrzostwa Strefy Polski Zachodniej w Motocrossie, gdzie rywalizują ze sobą zarówno Polacy, jak i Niemcy. Dodatkowo klub ten promuje powiat na corocznych Motorowych Spotkaniach Integracyjnych, w których biorą udział także nasi sąsiedzi zza Odry.
Pozostali nominowani: Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym – Koło w Gryfinie oraz Genowefa i Jan Nowakowscy z Lubiechowa Górnego.

PRACODAWCA ROKU
Przedsiębiorstwo Usługowo-Produkcyjne POMOT z Chojny (zgłoszone przez starostę) - zatrudnia 121 pracowników z terenu kilku gmin powiatu. Produkcja maszyn odbywa się nie tylko na skalę krajową, ale również międzynarodową i działa w oparciu o system zarządzania jakością ISO 9001. POMOT nagrodę otrzymał już po raz drugi – wcześniej w 2006 r.
Wyróżniono także: ZPHU Milektron Halina Wołosz z Osinowa Dolnego i Jaeger Polska Sp. z o.o. z Gryfina.

Starosta Wojciech Konarski i prezes POMOT-u Leszek Siatka
Wicemarszałek Jarosław Rzepa

Ponadto obecny na sesji wicemarszałek województwa Jarosław Rzepa wraz z radną sejmiku Ewą Dudar odznaczył firmę POMOT Honorową Odznaką Gryfa Pomorskiego.

Goście uroczystej sesji mieli również okazję wysłuchać referatu prof. UW Jacka Męciny „Państwo i dialog społeczny” oraz występów uczennic z ZSP nr 2 w Gryfinie.
Tekst i fot. Marta Walkowiak

do góry
2020 ©  Gazeta Chojeńska