Transodra Online
Znajdziesz nas na Facebooku
„Gazeta Chojeńska” numer 46 z dnia 15.11.2016

Prezentujemy tu wybrane teksty z każdego numeru.
Wszystkie artykuły i informacje znajdują się w wydaniu papierowym.
Bociany mają swoich właścicieli
Szukanie dochodów
Historyczne Mieszkowice
Obiad Czwartkowy we Wtorek
Wioska cudów
Prawdziwa cnota krytyki się nie boi
Ku chwale Niepodległej
Sport

Wioska cudów

Gryfińskie premiery najnowszego spektaklu działającego przy tamtejszym Ośrodku Pomocy Społecznej Teatru Bomba Bomba odbędą się w Gryfińskim Domu Kultury: 23 listopada o godz. 11 dla grup zorganizowanych i 24 listopada o godz. 17 dla wszystkich chętnych. Przedstawienie nosi tytuł „Wioska cudów”. Scenariusz zainspirowany został autentycznymi wydarzeniami, ale rozwinięty metaforycznie. Jak mówią twórcy, to niemal baśniowa opowieść o ludziach, którzy choć zagubieni i czasami oszukiwani, potrafią pomóc sobie w kłopotliwej sytuacji. A może pomaga im ktoś jeszcze? Sceny zabawne przeplatają się z refleksyjnymi. Aktorzy improwizują i opowiadają historię w liryczny, lecz lekki i charakterystyczny dla siebie sposób.

bez podpisu
W skład zespołu wchodzą aktorzy: Łukasz Bartoś, Grzegorz Bryn, Aleksandra Stelmaszyk, Piotr Stelmaszyk, Roman Słonina, Ewa Tarczyńska, Katarzyna Tarczyńska i prowadząca Violina Janiszewska. Gościnnie występuje muzyk i bębniarz Krzysztof Christo Radew Dimu. Pomoc techniczna: Janusz Janiszewski i Jonasz Janiszewski. Pomoc scenograficzna: Monika Kuriata.

Dodatkowym wydarzeniem będzie premiera teledysku, zrealizowanego przez Szczecińskie Stowarzyszenie Kamera do piosenki „Mgła” zespołu Na Górze, utworzonego w Domu Pomocy Społecznej w Rzadkowie (woj. wielkopolskie). W skład grupy (podobnie jak w Teatrze Bomba Bomba) wchodzą osoby niepełnosprawne.

Wstęp na obydwa spektakle jest bezpłatny. Zorganizowane grupy proszone są o wcześniejszy kontakt pod nr tel. 601 893 777. Premierę przedstawienia i teledysku wsparli: Urząd Marszałkowski, Zamek Książąt Pomorskich (projekt „Morze Kultury”), UMiG Gryfino, GDK, Stowarzyszenie „Na Górze”, Stowarzyszenie „Kamera”, MNSZZ Pracowników ZEDO, pensjonat „Pod Smerkami” w Szklarskiej Porębie - Katarzyna i Mariusz Kamińscy.
(r, fot. Udo Krause)

do góry
2020 ©  Gazeta Chojeńska