Transodra Online
Znajdziesz nas na Facebooku
„Gazeta Chojeńska” numer 46 z dnia 14.11.2017

Prezentujemy tu wybrane teksty z każdego numeru.
Wszystkie artykuły i informacje znajdują się w wydaniu papierowym.
Amok hunwejbinów?
Bociany rozdane
Szkoły zjadają Trzcińsko
Wkrótce nowy Rocznik
Tysiącletnia klamra sąsiedztwa
Różnorodność jest wspaniała
Biegiem do niepodległości
Sport

Bociany rozdane

Znamy już tegorocznych zdobywców Bocianów - nagród starosty gryfińskiego za promocję powiatu. Najpierw - jak już informowaliśmy - kapituła kierowana przez wiceprzewodniczącego Rady Powiatu Henryka Kaczmara, spośród 32 zgłoszonych kandydatów (osób, organizacji i firm, które w ostatnim roku swoją działalnością promowały powiat lub przyczyniały się do jego rozwoju), wyłoniła po trzech nominowanych w każdej z czterech kategorii. Na uroczystej sesji Rady Powiatu 9 listopada z okazji Narodowego Święta Niepodległości ogłoszono laureatów, którym statuetki wręczali: przewodniczący Roman Michalski i starosta Wojciech Konarski.

Zdobywcy Bociana w kategorii „kultura” - Bomba Bomba i Violina Janiszewska oraz przedstawiciele nominowanych: sołectwa Mirowo - Iwona Hirt i sołtys Marcin Cysewski oraz muzeum w Mieszkowicach (dyrektor Michał Dworczyk

W kategorii „kultura” Bociana zdobył złożony z osób niepełnosprawnych gryfiński Teatr Bomba Bomba, prowadzony przez Violinę Janiszewską. Ponadto nominowani do nagrody byli: sołectwo Mirowo i Muzeum Pamiątek 1. Armii Wojska Polskiego oraz Dziejów Ziemi Mieszkowickiej.

W sporcie statuetkę zdobył niespodziewanie Miejski Ośrodek Kultury w Moryniu, mimo że - jak zaznaczono - na co dzień nie jest to jego domena. W tej dziedzinie MOK najbardziej rozpoznawalny jest jako organizator corocznego Biegu dookoła Morynia i Jeziora Morzycko. Nagrodę odebrały: Marta Cacek (dyrektorka) i Małgorzata Wardęga, a ponadto załogę MOK-u tworzą: Ewa Kwiecień, Maja Rumbuć, Piotr Suchomski, Karolina Cempa, Magdalena Kiełbasa, Zofia Suchomska i Kazimierz Wokrój. Pozostali nominowani w sporcie to: MKS Hermes Gryfino i Stowarzyszenie Lotnicze „Stratus” w Chojnie.

W środku ze statuetką przedstawicielki MOK Moryń - Marta Cacek (dyrektorka) i Małgorzata Wardęga, po bokach nominowani: prezes Hermesa Gryfino Jan Nowysz i prezes Stratusa Chojna Waldemar Jarząb

W kategorii „pro publico bono” Bociana otrzymało Chojeńskie Stowarzyszenie Przyjaciół Zwierząt „Psijaciele”, pomagające bezdomnym zwierzętom. Trzon Psijaciół to: Barbara Bakalarczyk, Justyna Chodkiewicz-Gajowska, Magdalena Jaworska, Elwira Litra i Karolina Łosowska. Pozostali nominowani: Grupa Teatralna Gliptykos z Gryfińskiego Domu Kultury i Szlachetna Paczka Rejon Gryfino i okolice.

Psijaciele z Bocianem: Justyna Chodkiewicz-Gajowska, Karolina Łosowska i Barbara Bakalarczyk, a z lewej Piotr Mróz - przewodniczący chojeńskiej Rady Miejskiej, która na jego wniosek zgłosiła tę kandydaturę

Za przedsiębiorcę roku kapituła uznała spółkę Jaeger Polska z Gryfina. Pozostałe nominacje: Paweł Jędras z Mieszkowic i firma Sedpol z Morynia.

Z lewej z nagrodą dwoje przedstawicieli Jaeger Polska, a obok z nominacjami Paweł Jędras z Mieszkowic i szef Sedpolu Sławomir Domaradzki z Morynia

Oprawę muzyczną uroczystości przygotowali uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Chojnie: chór pod kierunkiem Elżbiety Bogusz-Kowal i wokaliści: Natalia Ziembowska, Rafał Kowal i Miłosz Parczewski oraz akompaniujący im Daniel Stypczyński i Daria Jakubowska.

Maciej Puzik (na co dzień wicedyrektor ZSP 2 w Gryfinie) zaprezentował wydany przez starostwo kolejny album. Nosi tytuł „Powiat gryfiński w działaniu”. Prezentuje on najaktywniejsze stowarzyszenia, kluby sportowe, koła gospodyń, grupy teatralne i muzyczne, jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej.
(tekst i fot. rr)

do góry
2020 ©  Gazeta Chojeńska