Dzisiaj jest środa, 19 lutego 2020 r.
Transodra Online
Rocznik Chojeński
Znajdziesz nas na Facebooku
„Gazeta Chojeńska” numer 02 z dnia 08.01.2019

Prezentujemy tu wybrane teksty z każdego numeru.
Wszystkie artykuły i informacje znajdują się w wydaniu papierowym.
W niedzielę Finał WOŚP
Komisja rewizyjna znów gorąca
Nowy prezes PUK-u
Jak odmieniać nazwiska?
Przeciwpowodziowy sprzęt dla strażaków
Do wzięcia są pieniądze na zabytki
Sport

Do wzięcia są pieniądze na zabytki

Do końca stycznia można składać wnioski o dofinansowanie prac na ratowanie zachodniopomorskich zabytków. Marszałek województwa zaplanował w tym roku na ten cel 1,6 mln zł.

Nakłady na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytkach z roku na rok rosną. – Zabytki to jedna z atrakcji Pomorza Zachodniego i część dziedzictwa kulturowego tych ziem. Często są to obiekty skrywające się w najmniejszych miejscowościach, prawdziwe perełki dla miłośników historii i architektury. Środki, które kierujemy na ich ratowanie, pozwalają na przeprowadzenie prac zabezpieczających lub przygotowanie dokumentacji – mówi marszałek Olgierd Geblewicz.
Do udziału w konkursie uprawniony jest każdy podmiot posiadający tytuł prawny do zabytku, wynikający z prawa własności, użytkowania wieczystego, trwałego zarządu, ograniczonego prawa rzeczowego albo stosunku zobowiązaniowego. Maksymalna wnioskowana kwota dotacji na jedno zadanie nie może przekroczyć 60 tys. zł. Wnioski można składać do 31 stycznia.

W poprzednich edycjach konkursu ze wsparcia skorzystały gminy, parafie, muzea, ośrodki kultury, stowarzyszenia, izby rzemieślnicze, gospodarstwa rolne, spółki oraz osoby prywatne.

Decyzję o przyznaniu dotacji podejmuje Sejmik Województwa Zachodniopomorskiego na wniosek Zarządu Województwa.
(r)

do góry
2020 ©  Gazeta Chojeńska