Transodra Online
Znajdziesz nas na Facebooku
„Gazeta Chojeńska” numer 21 z dnia 21.05.2019

Prezentujemy tu wybrane teksty z każdego numeru.
Wszystkie artykuły i informacje znajdują się w wydaniu papierowym.
W niedzielę pójdźmy na wybory!
Tylko mała część Kościoła to pedofile. Ale cały Kościół tuszuje ich przestępstwa
Noc Muzeów - przeszłość, teraźniejszość, przyszłość
Fundacja z nowym przewodniczącym
Zebrano 45 tysięcy!
Przejazd nieskończony, potrzebny inny wykonawca
Pieniędzy trzeba szukać gdzie indziej
Ocalić od zapomnienia
Sport

Pieniędzy trzeba szukać gdzie indziej

Kierownik Krzysztof Ziętek na sesji w Moryniu
Już kilka lat temu planowana była budowa ronda w Moryniu na skrzyżowaniu ul. Dworcowej z trasą na Chojnę. Miało to być realizowane w ramach przebudowy drogi wojewódzkiej nr 125. Zachodniopomorskiemu Zarządowi Dróg Wojewódzkich udało się wyremontować odcinki szlakowe (czyli między miejscowościami) od Cedyni do Morynia oraz odcinek w Starym Objezierzu. Potem miała przyjść kolej na Golice, Klępicz, Moryń i Bielin, ale nie udało się.

Mówił o tym na sesji Rady Miejskiej 15 maja kierownik Rejonu Dróg Wojewódzkich w Chojnie Krzysztof Ziętek. Otóż wnioski na dofinansowanie w ramach Interregu nie zostały zakwalifikowane przez komisję Euroregionu Pomerania, a przesądził fakt, że projekty te nie spełniały kryterium transgraniczności. - Dlatego musimy szukać innego źródła finansowania, bo nie mamy żadnych szans na Interreg. Rozpoczyna się nabór na następne lata w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa, więc proszę lobbować tam na rzecz tych miejscowości - poinformował kierownik władze gminy.

Na ul. Odrzańskiej powstaną wysepki spowalniające ruch

Natomiast w tym roku Zarząd Dróg Wojewódzkich planuje budowę dwóch wysepek spowalniających ruch na ul. Odrzańskiej w Moryniu (też w ciągu drogi wojewódzkiej nr 125) w połączeniu z oznakowanymi przejściami dla pieszych. Będzie to zlokalizowane na wysokości boiska. Inwestycja była planowana już na ub. rok, ale przesunęła się z powodu - jak się wyraził Ziętek - perturbacji finansowych. Koszt przedsięwzięcia wynosi 425 tys. zł, w tym 24 tys. dofinansowania z gminy. Na sesji 15 maja radni jednogłośnie podjęli stosowną uchwałę.
(tekst i fot. rr)

do góry
2020 ©  Gazeta Chojeńska