Dzisiaj jest środa, 21 sierpnia 2019 r.
Transodra Online
Rocznik Chojeński
Znajdziesz nas na Facebooku
„Gazeta Chojeńska” numer 23 z dnia 04.06.2019

Prezentujemy tu wybrane teksty z każdego numeru.
Wszystkie artykuły i informacje znajdują się w wydaniu papierowym.
Podział wewnątrz Polski, ale i wewnątrz województw, powiatów, a nawet gmin
Znów wybrana na radną w Niemczech
Jeździć i podziwiać
OSA, która nie żądli
Remont drogi w Krzywinie
Diety jednak w górę
Shrek w teatrze letnim
Sport

Remont drogi w Krzywinie

Zgodnie z zapowiedziami, w Krzywinie (gmina Widuchowa) rozpoczyna się remont odcinka drogi wojewódzkiej nr 122. Przekazanie wykonawcy (czyli firmie Maldrobud z Myśliborza) placu budowy nastąpiło 9 maja z udziałem m.in. marszałka województwa Olgierda Geblewicza (jako przedstawiciela inwestora), dyrektora Zachodniopomorskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich Michała Żubera, wójt Widuchowej Anny Kusy-Kłos i przewodniczącego Rady Gminy Dariusza Filipiaka. Wartość inwestycji wynosi 12,4 mln zł i jest realizowana w ramach unijnego programu Interreg Va.

Przekazanie placu budowy wykonawcy. Od lewej: sołtys Krzywina Jadwiga Mazur, wójt Anna Kusy-Kłos, marszałek Olgierd Geblewicz i wicestarosta Ewa Dudar

To kolejny etap modernizacji wojewódzkiej drogi nr 122, biegnącej od przejścia granicznego w Krajniku Dolnym na wschód przez Ognicę, Krzywin, Banie, Pyrzyce. Obecny remont obejmuje dwukilometrowy odcinek w Krzywinie (ul. Widuchowska do przejazdu kolejowego) i 800 metrów między Krzywinem a Kłodowem. Koniec modernizacji zaplanowano na październik przyszłego roku. Wtedy cała ta wojewódzka trasa w naszym powiecie będzie już mieć nową nawierzchnię.
(rr)

do góry
2019 ©  Gazeta Chojeńska