Dzisiaj jest czwartek, 19 września 2019 r.
Transodra Online
Rocznik Chojeński
Znajdziesz nas na Facebooku
„Gazeta Chojeńska” numer 28 z dnia 09.07.2019

Prezentujemy tu wybrane teksty z każdego numeru.
Wszystkie artykuły i informacje znajdują się w wydaniu papierowym.
Szpitale szukają rozwiązań
Dach przed ostatnim etapem wymiany
Laureaci „Grantów sołeckich”
Zmiana dyrektorki
Chojeńskie Lato Kulturalne
Piknik i zbiórka dla Ilony
Załoga Sebastianka dziękuje
Sport

Zmiana dyrektorki

Wójt Bań Arkadiusz Augustyniak z dniem 30 czerwca odwołał ze stanowiska dyrektorkę tamtejszego Międzynarodowego Centrum Turystyki, Kultury i Sportu Karolinę Puławską (po jej wniosku o rozwiązanie umowy). Pracowała na tym stanowisku od maja 2018 roku. Teraz zastąpiła ją (jako pełniąca obowiązki dyrektorki) Katarzyna Tworek ze Swobnicy. Pracuje jako bibliotekarka, stoi na czele istniejącego od ponad roku i prężnie działającego Stowarzyszenia Przy-Stań w Swobnicy. W październiku startowała do Rady Gminy Banie (z ramienia Inicjatywy Samorządowej, czyli z komitetu obecnego wójta), ale dwoma głosami przegrała z Renatą Miecznikowską.

Komisja rewizyjna Rady Gminy w kwietniu skontrolowała MCTKiS. Protokół przedstawiła na sesji 27 czerwca kierująca komisją radna Alicja Burzyńska. Wśród ustaleń jest m.in. to, że „zaplanowany kalendarz zawiera bogaty harmonogram imprez, które później nie są realizowane albo zamieniane na inne wydarzenia”. Co miesiąc powinny być wyświetlane filmy, ale w sześciu miesiącach ub. roku nie było projekcji, choć na ten cel zakupiono projektor za 8 tys. zł. Zajęcia taneczne przeniesiono do szkoły, choć budynek MCTKiS nie był należycie wykorzystany. „Zaplanowane imprezy służą małej liczbie osób. Ilość dzieci jest zatrważająco mała. Potrzebne są radykalne zmiany, które zdecydowanie poprawią jakość funkcjonowania tego miejsca” - uznała komisja.

Kilku ostatnich dyrektorów MCTKiS było mieszkańcami Szczecina, co z powodów logistycznych nie ułatwiało funkcjonowania placówki. Obecna pełniąca obowiązki dyrektorka jest ze Swobnicy i lepiej zna środowisko gminy, co powinno przynieść pozytywne rezultaty.
(rr)

do góry
2019 ©  Gazeta Chojeńska