Dzisiaj jest niedziela, 29 listopada 2020 r.
Transodra Online
Rocznik Chojeński
Znajdziesz nas na Facebooku
„Gazeta Chojeńska” numer 32 z dnia 06.08.2019

Prezentujemy tu wybrane teksty z każdego numeru.
Wszystkie artykuły i informacje znajdują się w wydaniu papierowym.
Rekordowy Pol’and’Rock
W trzcińskim tunelu nadal bez światełka
Jaśniej na przejściach, ale jeździmy niebezpiecznie
Spór o obwód szkolny
Rewizyjna nadal bez opozycji
ChLK kolejny raz
Proboszcz odchodzi
Sport

Rekordowy Pol’and’Rock


Rekordowa liczba setek tysięcy ludzi, mnóstwo wydarzeń, koncertów na kilku scenach, spotkań ze znanymi postaciami życia publicznego, a przede wszystkim niezwykła atmosfera - tak wyglądała jubileuszowa edycja Pol’and’Rock Festival (w poprzednich latach znanego pod nazwą Przystanek Woodstock). Trwał on w pobliskim Kostrzynie od 1 do 3 sierpnia. To jubileuszowa, już dwudziesta piąta edycja tego największego w Polsce i jednego z największych w Europie festiwali muzycznych, w dodatku darmowego. Organizatorem była jak zwykle Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy na czele z Jurkiem Owsiakiem.

Duża scena festiwalu

Uczestnicy festiwalu z pewnością ubolewaliby, gdyby w pobliżu dużej sceny nie urządzono miejsca do wodno-błotnych kąpieli. To nie tylko służy do ochłody w upalne dni, ale również nawiązuje do podobnych zabaw podczas amerykańskiego festiwalu w Woodstock w 1969 roku.

O nieprzebranych tłumach świadczy choćby fakt, że ci, którzy wybrali się na festiwal samochodem, to żałowali (zwłaszcza w sobotę), że nie pojechali pociągiem, gdyż wielka liczba aut powodowała olbrzymie korki, a szukanie miejsca do zaparkowania nawet kilka kilometrów od imprezy zajmowało nierzadko dwie godziny.

Festiwal rozrasta się. To jest mała scena, a jeszcze kilka lat temu tak wyglądała ta największa.

Podczas festiwalu w ramach Akademii Sztuk Przepięknych odbyło się spotkanie m.in. z dominikaninem o. Ludwikiem Wiśniewskim. Można było poznać autentycznego chrześcijanina, w przeciwieństwie do tych, którzy za chrześcijan tylko się podają. (fot. WOŚP/Lucyna Lewandowska)

(tekst i fot. rr)

do góry
2020 ©  Gazeta Chojeńska