Dzisiaj jest sobota, 06 marca 2021 r.
Transodra Online
Rocznik Chojeński
Znajdziesz nas na Facebooku
„Gazeta Chojeńska” numer 36 z dnia 03.09.2019

Prezentujemy tu wybrane teksty z każdego numeru.
Wszystkie artykuły i informacje znajdują się w wydaniu papierowym.
Dni Integracji i Ekumenizmu - program
O Żydach z Nadodrza, także z Chojny
Zamkowe historie
Przepust dokończony
Kaczmarski słuchany, ale niesłyszany
Piosenka aktorska w Pniewie
Zrobił i przekazał witraż
Sport

Przepust dokończony

Po długich perturbacjach udało się wreszcie zakończyć przebudowę przepustu na rzece Rurzyca we wsi Rurka (gmina Chojna). Przypomnijmy, że kilka lat temu przepust na drodze powiatowej w tym miejscu zapadł się i naprawiono go tylko prowizorycznie. Dodajmy, że ta droga ma nie tylko lokalne znaczenie dla mieszkańców m.in. Rurki, Strzelczyna, Grzybna czy Swobnicy, ale ponadto dla kierowców z Chojny i okolic stanowi najkrótsze połączenie z trasą S3 w kierunku prawobrzeżnego Szczecina, na goleniowskie lotnisko i nad morze.


Gruntowną przebudowę powiat rozpoczął w sierpniu ubiegłego roku. Drogę na ponad cztery miesiące całkowicie zamknięto, a termin zakończenia prac wyznaczono na koniec grudnia 2018. Jednak terminu tego nie udało się dotrzymać. Co prawda przejazd przywrócono, ale kierowcy zmuszeni byli jechać podziurawionym fragmentem z gruntową nawierzchnią. Okazało się, że ówczesny wykonawca przerwał roboty, a następnie zszedł z placu budowy.
Władze powiatu ogłosiły nowy przetarg, ale nikt się nie zgłosił. W rezultacie w drodze negocjacji wybrano firmę Rol-Bud z Trzcińska-Zdroju, która w lecie szybko dokończyła inwestycję.


Przebudowa kosztowała ostatecznie 680 tys. zł, a pieniądze pochodziły ze środków własnych powiatu.
(rr, fot. starostwo)

do góry
2020 ©  Gazeta Chojeńska