Dzisiaj jest wtorek, 29 września 2020 r.
Transodra Online
Rocznik Chojeński
Znajdziesz nas na Facebooku
„Gazeta Chojeńska” numer 39 z dnia 24.09.2019

Prezentujemy tu wybrane teksty z każdego numeru.
Wszystkie artykuły i informacje znajdują się w wydaniu papierowym.
Chojnę definiują zabytki
Rządowe dotacje na lokalne drogi
W Trzebiatowie starościna spod Mieszkowic
„Dyl Sowizdrzał” w UBS
Sport

Rządowe dotacje na lokalne drogi

Samorządowcy z naszego terenu 19 września w siedzibie Starostwa Powiatowego w Gryfinie podpisali z wojewodą Tomaszem Hincem umowy na dofinansowanie inwestycji drogowych ze środków Funduszu Dróg Samorządowych. Poniżej lista tych przedsięwzięć.

Przedstawiciele samorządów, które dostały dotację

* Powiat gryfiński: 2,1 mln zł na przebudowę ulicy Jaśminowej w Żórawkach na odcinku 1,1 km wraz z budową kanalizacji deszczowej. Całkowita wartość inwestycji to
3 mln zł.
* Gmina Chojna: 529,5 tys. zł na przebudowę ul. Dojazdowej w Chojnie (łączącej lotnisko z wychodzącą w kierunku Mieszkowic ul. Barwicką). Wartość inwestycji: 882,5 tys.
* Gmina Gryfino: 4,2 mln na przebudowę drogi gminnej łączącej Steklinko z drogą wojewódzką nr 121. Wartość inwestycji to 8,4 mln zł.
* Gmina Mieszkowice: 542 tys. zł na budowę nawierzchni dróg osiedlowych z dwustronnych chodnikiem z kostki betonowej na ulicach Kazimierza Jagiellończyka, Władysława Jagiełły i Królowej Jadwigi w Mieszkowicach z uwzględnieniem miejscowych uwarunkowań - I etap ul. Królowej Jadwigi i częściowo ul. Kazimierza Jagiellończyka. Wartość inwestycji: ponad 1 mln zł.
* Gmina Widuchowa: 318 tys. zł na przebudowę ulicy Mickiewicza w Widuchowej na odcinku od ul. Szkolnej do Krasickiego. Wartość inwestycji: 398 tys.

Łącznie samorządy na Pomorzu Zachodnim otrzymają z tej puli 238 mln zł na 138 inwestycji drogowych.
(rr)

do góry
2020 ©  Gazeta Chojeńska