Gotycka Chojna w Szczecinie
Komisja wreszcie kompletna

SPORT

Srebro morynianina w Pucharze Europy
Marcin Florczak z UKS Karate Kyokushin Moryń został w swojej kategorii srebrnym medalistą Pucharu Europy federacji WKB. Zawody trwały od 22 do 24 listopada w Dębicy. Dwie moryńskie karateczki: Vanessa Florczak i Wiktoria Wiergowska, mimo dobrej postawy, zajęły dalsze miejsca. Trenerem morynian jest Piotr Kos. W imprezie rywalizowało 630 zawodników z 23 krajów.

Trener Piotr Kos i Marcin Florczak

Sukcesy siatkarek
Sukcesy odniosły młode siatkarki klubu Libero SP Banie, uczestnicząc 10 listopada w Poznaniu w Ogólnopolskim Turnieju Minisiatkówki Dziewcząt. W kategorii dwójek zajęły pierwsze miejsce w składzie: Martyna Krajewska (uznana za najlepszą zawodniczkę turnieju), Maja Bulsa i Zuzanna Derewenda. Nasze dziewczęta wyprzedziły UKS 9 Leszno i UKS Czerwonak 1. W trójkach zawodniczki Libero (Nadia Janicka, Natalia Górecka, Hanna Borowiec i Zuzanna Butryn) wywalczyły drugą pozycję – za SKF PBS Politechnika Poznańska 1. W każdej kategorii brało udział 18 drużyn z województw: wielkopolskiego, lubuskiego i zachodniopomorskiego.

Bańskie siatkarki i ich opiekunowie

Pewna wygrana
W dziewiątej kolejce II ligi piłkarzy ręcznych KPR Blejkan Gryfino wygrał w sobotę na wyjeździe z Hagardem Strzałkowo 34:24 (14:12). Gryfinianie już w 5’ prowadzili 5:1, ale do przerwy gospodarze zmniejszyli tę przewagę. W drugiej połowie przewaga naszej drużyny była zdecydowana i w ostatnich 10 minutach trener wpuścił na boisko wszystkich rezerwowych.
Skład i bramki: Gołofit, Słomczyński - Lasko 10, Galus 5, Kręcki 5, Jurkiewicz 4, K. Blejsz 2, Łobos 2, Klemens 2, Jezierski 1, P. Tołyż 1, Matwis 1, Dyzmański 1.
Inne wyniki: MKS Brodnica - AZS UKW Bydgoszcz 40:28, Sambor Tczew - AZS UMK Toruń 37:30, MKS Handball Czersk - Szczypiorniak Olsztyn 22:31, SMS ZPRP Kwidzyn - Jeziorak Iława 16:20. Prowadzi MKS Grudziądz, a KPR jest piąty. W sobotę w Gryfinie nasz zespół zmierzy się ze spadkowiczem z I ligi – Samborem Tczew.

Aktywni pingpongiści
W przedostatni weekend pingpongiści Victorii Chojna brali udział w dwóch imprezach. 23 listopada nasza dziesięcioosobowa grupa grała w Otwartym Turnieju Tenisa Stołowego o Mistrzostwo Gminy Przelewice. W kategorii dziewcząt ze szkół podstawowych piąte miejsce zajęła Paulina Zagajewska. W grupie klas I-IV trzecie miejsce wywalczył Mikołaj Jachowicz. W klasach V-VII zwyciężył Patryk Marchewka, a siódmy był Krzysztof Zawalski, zaś w drugiej dziesiątce zostali sklasyfikowani: Adam Błażkiewicz, Kuba Eiding, Bartek Kaczan i Kacper Kamiński. W kategorii mężczyzn do lat 30 drugą pozycję zajął Robert Bałachowski, a w przedziale miejsc 5-8 turniej ukończył Michał Olejnik.

Patryk Marchewka i Robert Bałachowski

Nazajutrz w Świdwinie trzech zawodników Victorii stanęło w szranki II Wojewódzkiego Turnieju Klasyfikacyjnego Młodzików z udziałem rekordowej liczby 63 pingpongistów. Wśród chłopców siódmy był Patryk Marchewka, zaś Krzysztof Zawalski zajął 17. miejsce, a Mikołaj Jachowicz (obecnie jako żak) był 31.
7 grudnia chojeńscy pingpongiści zagrają w Stepnicy.

Bieg z WOŚP w Baniach

Dom Kultury w Baniach zaprasza podczas 28. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 12 stycznia do udziału w biegu na dystansie ok. 2 km, połączonego z marszem nordic walkingu. Wpisowe wynosi 10 zł lub więcej. Zapisy i wpłaty przyjmowane są do 9 grudnia (liczba miejsc ograniczona). Więcej informacji: tel. 91 416 63 66.

Puchar Polski
W sobotę rozegrano czwartą rundę piłkarskiego Pucharu Polski na szczeblu ZZPN. Z naszego powiatu do tego etapu dotarły dwie drużyny. Odra Chojna pokonała u siebie IV-ligowe rezerwy Błękitnych Stargard 1:0 (0:0), a jedyną bramkę zdobył w 53’ Madera z rzutu karnego. Skład: Kokiel, Flis, Mykhailovskyy, Latuszek, A. Dopierała, Madera, Borczyński, Turkiewicz, Pożyczka, D. Dopierała (75 F. Lewandowski), Tkaczuk.
Energetyk Gryfino wygrał z liderem północnej grupy klasy okręgowej Polonią Płoty 2:0 (1:0), a gole zdobyli Kaniecki i Kościukiewicz.
Oba nasze zespoły awansowały do piątej rundy.