Transodra Online
Znajdziesz nas na Facebooku
„Gazeta Chojeńska” numer 03 z dnia 14.01.2020

Prezentujemy tu wybrane teksty z każdego numeru.
Wszystkie artykuły i informacje znajdują się w wydaniu papierowym.
Znów pobiliśmy rekord!
Ptasia grypa atakuje
Małe szkoły - za i przeciw
Noworocznie i regionalnie
Sztuka i rzemiosło
Czytały Tokarczuk z Czubówną
Przejście nie do przejścia?
Sport

Sztuka i rzemiosło

Od 9 stycznia w holu Centrum Kultury w Chojnie oglądać można wystawę „Sztychy – sztuka powielania” autorstwa Mai Ostrowskiej - młodej utalentowanej artystki z Morynia.


Zaczynamy od zamiaru, twórczej myśli, która jest początkiem każdej działalności artystycznej. Jednak w grafice warsztatowej bardzo ważna jest nauka rzemiosła, poznanie tradycyjnych technik, opanowanie obsługi narzędzi i sprzętu, zdobycie doświadczenia. To żmudna i mozolna praca, dlatego wielu artystów rezygnuje z zajmowania się tą dziedziną sztuki. Grafika warsztatowa staje się działaniem unikalnym, przez co jej wartość w sztukach pięknych stale wzrasta.


Maja Ostrowska, uczennica Liceum Plastycznego w Szczecinie, zdobywa wykształcenie w zawodzie plastyka na kierunku grafiki warsztatowej, zajmuje się kultywowaniem tego dawnego, odchodzącego w zapomnienie rzemiosła. Centrum Kultury w Chojnie zaprasza na oryginalną wystawę tej młodej artystki, która będzie wyjątkową podróżą po tradycyjnym procesie twórczym. Wystawa czynna będzie do końca stycznia.
(mr)

do góry
2020 ©  Gazeta Chojeńska