Transodra Online
Znajdziesz nas na Facebooku
„Gazeta Chojeńska” numer 05 z dnia 28.01.2020

Prezentujemy tu wybrane teksty z każdego numeru.
Wszystkie artykuły i informacje znajdują się w wydaniu papierowym.
Zadbaj o wejściówki na Włóczykija!
25 lat temu w gazecie: Zwyczajni ludzie
Wielki sukces gryfińskich tancerzy!
Hotel i usługi dla rowerzystów
Zachodni cedynianie
Wymieniajmy się książkami
Sport

Hotel i usługi dla rowerzystów

Jak informuje nas Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego, w Moryniu w budynku dawnej masarni przy ulicy Lipowej 2 powstać ma trzygwiazdkowy hotel. Plany takie ma spółka Aim-Rest. Obiekt nastawiony jest głównie na osoby ceniące ideę „slow life”, czyli życia bez pośpiechu. Będzie w pełni przystosowany do potrzeb rowerzystów. Pomyślano również o gastronomii oraz sprzęcie do turystyki aktywnej, np. rowerach czy łódkach (do jeziora Morzycko jest stąd niespełna 200 metrów).

Budynek dawnej masarni w Moryniu czeka na nową funkcję (fot. Google Maps)

Warta prawie 4,5 mln złotych inwestycja będzie dofinansowana kwotą 2 mln zł ze środków europejskich (którymi dysponuje Urząd Marszałkowski) w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020 (oś „Gospodarka, innowacje, nowoczesne technologie”). Przedsięwzięcie wiąże się z uruchomieniem kilku innowacyjnych usług. Jest to np. mapa osobliwości gminy Moryń z technologią virtual reality, sprzedaż produktów lokalnych, weekendowe pobyty i warsztaty tematyczne, usługa bed & bike (skierowana specjalnie do rowerzystów). Uruchomienie obiektu zaplanowano na czerwiec przyszłego roku. Zatrudnienie ma znaleźć sześć osób.

– Stawiając na rozwój i spójność tras rowerowych na Pomorzu Zachodnim, zakładaliśmy nie tylko przejechanie bez schodzenia z jednośladu nawet 1000 km. Liczyliśmy również, że wraz z nową infrastrukturą dla cyklistów powstanie sieć usług turystycznych skierowanych właśnie dla nich. Baza noclegowa, gastronomia z lokalną kuchnią czy miejsca do rekreacji to przykłady, czego najbardziej podczas swoich wypraw potrzebują miłośnicy rowerów. Niech ten innowacyjny projekt z Morynia stanie się zachętą dla podobnych inwestycji w kolejnych zakątkach regionu – powiedział marszałek województwa Olgierd Geblewicz.
(m)

do góry
2020 ©  Gazeta Chojeńska