Transodra Online
Znajdziesz nas na Facebooku
„Gazeta Chojeńska” numer 05 z dnia 28.01.2020

Prezentujemy tu wybrane teksty z każdego numeru.
Wszystkie artykuły i informacje znajdują się w wydaniu papierowym.
Zadbaj o wejściówki na Włóczykija!
25 lat temu w gazecie: Zwyczajni ludzie
Wielki sukces gryfińskich tancerzy!
Hotel i usługi dla rowerzystów
Zachodni cedynianie
Wymieniajmy się książkami
Sport

Wymieniajmy się książkami

W ostatnich latach popularność w Polsce zdobyła idea bookcrossingu, czyli bezpłatnego, anonimowego wymieniania się książkami w miejscach publicznych. Po prostu z ustawionego regału (np. w przejściu centrum handlowego czy dworca) wybiera się książki, które nas interesują. Można też zostawić swoje, choć nie jest to obowiązkowe.

Gablota bookcrossingu przy chojeńskiej szkole

Tym tropem poszła Szkoła Podstawowa nr 1 im. Janusza Korczaka w Chojnie, która służącą tym celom oszkloną gablotę ustawiła na dworze przy bramie. Widnieje tam tablica z napisem: „Wymieniajmy się książkami. Ta gablota jest dla wszystkich, którzy lubią czytać i dla tych, którzy mogą polubić czytanie... Znajdziesz w niej też wspaniałe książki Janusza Korczaka, patrona Naszej Szkoły. Przynieś niepotrzebną książkę, zostaw ją w gablocie, zabierz ze sobą inną książkę. Przeczytaj ją i przekaż dalej – zostaw w bibliotece lub w innym miejscu: u znajomych, u rodziny, w restauracji, na dworcu, w autobusie”.

Działający na takiej samej zasadzie regał stoi przed wejściem do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chojnie (w holu ratusza).
(tekst i fot. rr)

do góry
2020 ©  Gazeta Chojeńska