Transodra Online
Znajdziesz nas na Facebooku
„Gazeta Chojeńska” numer 06 z dnia 04.02.2020

Prezentujemy tu wybrane teksty z każdego numeru.
Wszystkie artykuły i informacje znajdują się w wydaniu papierowym.
Nadal nas ubywa
Rozbudowa z prezydentem
Nowe skrzydło szpitala już na wiosnę
Na Włóczykiju o ważnych sprawach
Kolejne podejście do likwidacji SP Gogolice
Targowisko w Chojnie przed modernizacją
Piłkarze się sprawdzają

Nowe skrzydło szpitala już na wiosnę

Zbliża się do końca rozbudowa Szpitala Powiatowego w Gryfinie. Przypomnijmy, że obok dotychczasowego budynku powstaje nowe skrzydło. Jak informuje starostwo, obecnie we wnętrzu prowadzone są roboty wykończeniowe: tynki, posadzki, montażu instalacji sanitarnych, elektrycznych i technologicznych, trwa montaż stolarki. Zamontowano windę, uruchomiono węzeł centralnego ogrzewania i hydrofornię, zakończono wszystkie prace budowlane na dachu wraz z montażem zlokalizowanych tam urządzeń technologicznych. Pomiędzy starą i nową częścią szpitala gotowy jest łącznik, który pozwoli na funkcjonowanie obiektu jako jednorodnej całości. Na zewnątrz trwają prace wykończeniowe ścian szybu windowego i klatki schodowej, których elewacje będą wykonane z płytki klinkierowej nawiązującej do pozostałych części budynku. Wykonawca przystąpił też do robót związanych z zagospodarowaniem terenu wokół szpitala.


Zakończenie budowy planowane jest na kwiecień. Jak mówią władze powiatu, po remoncie starego skrzydła i osiągnięciu standardów wymaganych dla współczesnych obiektów służby zdrowia, poprawi się komfort pacjentów i personelu.

Tak powstający budynek wyglądał w lecie

23 stycznia powstający budynek wizytował Zarząd Powiatu: starosta Wojciech Konarski oraz Jerzy Miler, Henryk Kaczmar i Jerzy Zgoda, a także sekretarz powiatu Andrzej Krzemiński. Z kierownikiem budowy omówiono zakres prac, zwracając uwagę przede wszystkim na pomieszczenia izby przyjęć, bloku operacyjnego, zespołu porodowego i oddziału położniczo-neonatologicznego.
(m)

do góry
2020 ©  Gazeta Chojeńska