Transodra Online
Znajdziesz nas na Facebooku
„Gazeta Chojeńska” numer 07 z dnia 11.02.2020

Prezentujemy tu wybrane teksty z każdego numeru.
Wszystkie artykuły i informacje znajdują się w wydaniu papierowym.
Marszałek Geblewicz z ważną funkcją
14. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży „Włóczykij”
Nowy konserwator zabytków w województwie
Kobiety mają dość roli ofiar
Wiemy już więcej, ale zagadek nie brak
I żyli długo i w Szczecinie
Życzenia walentynkowe
Sport

SPORT

Udany rewanż
W II lidze piłkarzy ręcznych udał się w sobotę rewanż drużynie KPR Blejkan Gryfino, która pokonała u siebie Szczypiorniaka Olsztyn 38:26 (16:13). Przypomnijmy, że we wrześniu nasz zespół uległ 25:27.
Tym razem gryfinianie od początku kontrolowali grę, a swą przewagę udowodnili zwłaszcza w drugiej połowie. Założyli sobie wygraną co najmniej trzema bramkami (czyli o jedną więcej, niż przegrali jesienią) i do przerwy plan wykonali, a po zmianie stron jeszcze go znacznie przekroczyli. Z powodu choroby Arkadiusza Augustyniaka drużynę tego dnia poprowadził drugi trener Piotr Kejs. Wyróżnił dwóch najskuteczniejszych strzelców: Galusa i Laskę, a także młodziutkiego Jakuba Słodkowskiego i Szymona Tołyża za grę w obronie
Skład i strzelone bramki: Dobko, Gołofit, J. Młynarczyk – Galus 13, Lasko 8, Jezierski 3, Klemens 3, Kręcki 2, Dziapa 2, P. Tołyż 2, Bujnowski 2, Słodkowski 1, Blejsz 1, Dyzmański 1, Sz. Tołyż, Matoszko.
Inne wyniki: AZS UKW Bydgoszcz – Handball Czersk 29:33, MKS Brodnica – Sambor Tczew 32:31, Hagard Strzałkowo – Jeziorak Iława 31:27, SMS ZPRP Kwidzyn – MKS Grudziądz 20:31. Z kompletem zwycięstw prowadzi MKS Grudziądz, a gryfinianie zajmują trzecie miejsce. Kolejny mecz rozegrają dopiero w marcu z AZS-em Toruń.III Wielkanocny Bieg Zająca


III Wielkanocny Bieg Zająca i Wielkanocny Bieg Zajączków odbędzie się 13 kwietnia, czyli w Poniedziałek Wielkanocny w Trzcińsku-Zdroju. Organizatorem jest Stowarzyszanie Sportowe „Fani Formy”, a jednym z celów imprezy jest kontynuacja zbiórki pieniędzy dla dzieci z Domu Dziecka w Trzcińsku-Zdroju na wakacyjną wycieczkę w góry (w całości przeznaczono na to dochód z opłaty startowej).
Dla dorosłych jest do wyboru bieg na dystansie 5 km oraz marsz nordic walkingu tej samej długości. Dla młodszych przygotowano Wielkanocny Bieg Zajączków pod hasłem „Dzieci biegają i marzenia Łobuziaków spełniają”. Będą mogli skorzystać nie tylko z rywalizacji na trasie, ale również z gier zespołowych, konkursów i zabaw sportowych.
Start biegów dziecięcych nastąpi o godzinie 12, biegu głównego na 5 km o godz. 13 (limit czasu 1 godzina), a nordic walkingu o 13.05 (limit czasu także 1 godzina).
Biegi dziecięce obejmują dystanse: od 100 metrów dla przedszkolaków (rocznik 2013 i młodsi) przez 200 m dla klas I-III, 400 m dla klas IV-VI do 600 metrów dla uczniów klas VII-VIII, oczywiście w podziale na dziewczęta i chłopców.
Warunkiem uczestnictwa w biegu jest dokonanie internetowo rejestracji i opłacenie pakietu startowego przelewem elektronicznym. Zapisy na bieg główny i marsz przyjmowane są do 6 kwietnia na stronie internetowej www.sport-time.com.pl, a w dniu zawodów od godz. 11.30 w ramach wolnych miejsc (limit wynosi 200 osób dorosłych).
Rejestracja dzieci odbywa się wyłącznie drogą elektroniczną na adres: [email protected] (należy podać: nazwisko i imię, rok urodzenia oraz miejscowość z dopiskiem: III Wielkanocny Bieg Zająca). Opłata startowa wynosi minimum 35 zł, ale w związku z ideą przedsięwzięcia można dokonywać większych wpłat. Konto: Stowarzyszenie Sportowe „Fani Formy” z siedzibą w Szczecinie, nr konta: 57 1140 2004 0000 3302 7891 9586. W tytule wpłaty trzeba podać nazwisko i imię, rok urodzenia z dopiskiem „III Wielkanocny Bieg Zająca”. Z opłaty zwolnione są tylko dzieci z placówek opiekuńczo-wychowawczych. W dniu biegu opłata wynosi 50 zł. Honorowy numer startowy 1 otrzyma biegacz, który wpłaci najwyższą kwotę.
W biegu głównym i marszu mogą uczestniczyć osoby pełnoletnie, a za zgodą rodzica także 16- i 17-latkowie. W każdej kategorii wręczone będą nagrody rzeczowe za miejsca I-III. Po biegu nagrody i upominki świąteczne zostaną rozlosowane wśród wszystkich uczestników.
Kontakt z organizatorami: prezes zarządu Stowarzyszenia Sportowego „Fani Formy” Katarzyna Otoka – tel. 722-33-56-35, e-mail: [email protected].

do góry
2020 ©  Gazeta Chojeńska