Transodra Online
Znajdziesz nas na Facebooku
„Gazeta Chojeńska” numer 10 z dnia 03.03.2020

Prezentujemy tu wybrane teksty z każdego numeru.
Wszystkie artykuły i informacje znajdują się w wydaniu papierowym.
Dwa szpitale w stanie podwyższonej gotowości
Podróżować jest bosko
Człowiek z Polgolii
Oryginalne pomoce do poznawania regionu
Chcą odwołania wójta
Trupięgi z wideoklipem
Sport

Trupięgi z wideoklipem

Zespół Trupięgi (znany u nas m.in. z występów w Chojnie, ostatnio w lecie ub.r.) zrealizował długo oczekiwany wideoklip z utworem „Romans”, będący zapowiedzią albumu tej grupy, który zatytułowany będzie „Lesman boso”, a premiera zaplanowana jest już na wiosnę.


Trupięgi to zespół sulęcińsko-trzcianecko-chojeński (w jego składzie jest pochodzący z Chojny gitarzysta Jurek Hippmann), koncertujący od trzech lat w kraju (festiwale Akustyczeń, Ińskie Lato Filmowe, Gettin Out, TransVocale i wiele innych) oraz za granicą (kilkukrotnie w Niemczech, m.in. na festiwalach Folklorum czy Liederlauschen w Berlinie). Repertuar opiera się głównie na interpretacji wierszy Bolesława Leśmiana, ale nie tylko. Zespół występuje akustycznie, ale nie daje się zaszufladkować do żadnego z nurtów, także do tzw. poezji śpiewanej, a twórczość oscyluje wokół muzyki świata, alternatywnej, z lekką dawką rocka, reggae czy folku.
Utwór „Romans”, jak i pozostałe zostały zarejestrowane, zmiksowane i poddane masteringowi w Słubicach, w studiu SMOK (Słubicki Miejski Ośrodek Kultury) przez doświadczonego Piotra Tamborskiego, natomiast autorem wideoklipu jest Kamil Osieczko – rozchwytywany realizator... wideosesji ślubnych, co nadaje szczególnego charakteru, zwłaszcza poprzez zastosowane przez scenarzystów zabiegi. Całość układa się w romantyczną całość, czasami wręcz nacechowaną delikatnym erotyzmem, jakże właściwym dla Leśmianowskiej twórczości.

Wideoklip jest dostępny na portalu YouTube. Słowa do utworu „Romans”: Bolesław Leśmian, muzyka: Trupięgi (Katarzyna Gardziejewska, Jacek Hryniewiecki, Jacek Filipek, Jurek Hippmann).
(rr, fot. Ewa Waszkiewicz)

do góry
2020 ©  Gazeta Chojeńska