Transodra Online
Znajdziesz nas na Facebooku
„Gazeta Chojeńska” numer 12 z dnia 17.03.2020

Prezentujemy tu wybrane teksty z każdego numeru.
Wszystkie artykuły i informacje znajdują się w wydaniu papierowym.
Stan zagrożenia epidemicznego - co to oznacza?
Zamknięte szkoły i przedszkola
Zamknięte domy kultury i biblioteki
Co z obsługą interesantów?
Nie ma ordynatora i... oddziału położniczego
Program antysmogowy
Przebudowa ważnych ulic
Pomorski Festiwal Nauki w Chojnie
Sport

SPORT

Znów medale karateków
Pięć medali w walkach i kata zdobyli zawodnicy Karate Kyokushin Shodan Chojna (pod opieką trenera Tomasza Gibowskiego) i Karate Kyokushin Moryń (klubu kierowanego Piotra Kosa) na Mistrzostwach Makroregionu Zachodniego oraz Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików. Impreza trwała od 6 do 7 marca w Nowym Tomyślu. Rywalizowało 234 zawodników z 40 klubów z zachodniej, północnej i centralnej Polski.

Nasi zawodnicy i trenerzy na mistrzostwach w Nowym Tomyślu

Specjalnym punktem programu było ustanowienie rekordu Guinnessa w jednoczesnym wykonaniu gimnastycznej pozycji plank (deska) przez jak najliczniejszą grupę. Uczestniczyli w tym wszyscy zawodnicy i sędziowie naszego okręgu.
Dodajmy, że chojeński trener i zawodnik Tomasz Gibowski (na co dzień funkcjonariusz Wydziału Kryminalnego w Komisariacie Policji w Chojnie) został powołany do reprezentacji Polski na Mistrzostwa Świata, które zaplanowano w Japonii na 18-19 kwietnia, jednak z powodu pandemii zostały odwołane.
(rr)Odwołane biegi


Zaplanowany na 4-5 kwietnia 47. Maraton Dębno oraz wszystkie imprezy towarzyszące (Mali Maratończycy, Biegi Uliczne im. H. Witkowskiego, Minimaraton, Bieg Przedszkolaka) zostały przełożone. Maraton ma odbyć się 11 października (niedziela), a imprezy towarzyszące dzień wcześniej.
Odwołany też został planowany na 3 maja szósty Gryfiński Festiwal Biegowy.Szczypiorniści też nie grają
W II lidze piłkarzy ręcznych również z powodu zagrożenia epidemiologicznego odwołano dwie kolejki rozgrywek. KPR Blejkan Gryfino miał się w minioną sobotę 14 marca zmierzyć u siebie z AZS UMK Toruń, a tydzień później na wyjeździe z Jeziorakiem Iława. Oba te mecze zostały przesunięte na inne terminy.Liga odłożona
W minioną sobotę miała rozpocząć się wiosenna runda piłkarskiej klasy okręgowej. Jednak Zachodniopomorski Związek Piłki Nożnej 12 marca z powodu zagrożenia epidemiologicznego podjął decyzję o wstrzymaniu do 29 marca rozgrywek III ligi i niższych klas, w tym rozgrywek młodzieżowych. Odwołano również wszystkie zaplanowane na ten okres spotkania i kursy. Ponadto ZZPN rekomenduje nierozgrywanie meczów sparingowych i informuje, że kolegium sędziów nie będzie delegować na nie arbitrów.
O kolejnych decyzjach i o terminach przełożonych spotkań ZZPN ma informować na bieżąco.

do góry
2020 ©  Gazeta Chojeńska