Dzisiaj jest piątek, 07 sierpnia 2020 r.
Transodra Online
Rocznik Chojeński
Znajdziesz nas na Facebooku
„Gazeta Chojeńska” numer 25 z dnia 20.06.2006

Prezentujemy tu wybrane teksty z każdego numeru.
Wszystkie artykuły i informacje znajdują się w wydaniu papierowym.
Dzisiaj na więcej nie zasługujemy
Poszukiwany z pasją
Gwiazdy zrobiły swoje
Słoneczniki w Sosnowie
Teatry szkolne w Schwedt
Dni Cedyni
Jarmark Artystyczny
Sport

Dzisiaj na więcej nie zasługujemy

Na Mistrzostwach Świata całym sercem kibicowałem polskiej reprezentacji, choć rozum podpowiadał co innego. Mówił, że przeciwnicy byli od nas lepsi i wygrywali zasłużenie. Ale serce nie kieruje się zimną logiką i wierzy w to, co niemożliwe.
Jednak bezlitosny rozum mówił więcej: sukces Polski na mundialu musiałby być wyłącznie cudem. Bo jak możliwe jest zbudowanie sprawnej i zdrowej reprezentacji, skoro całe fundamenty, czyli krajowy futbol i rozgrywki ligowe, są przegniłe? Korupcja, układy, ustawiane mecze, oszustwa - od I ligi do B-klasy, dziwni ludzie w PZPN, który jakby robił wszystko, żeby nic się w tym bagnie nie zmieniło. A do tego akceptowane przez wiele klubów ordynarne chamstwo, bandytyzm, rasizm i faszyzm na trybunach. Czy z tej zgnilizny był w stanie wykluć się biały orzeł i wznieść się pod niebo?

Gdybyśmy na mundialu zaszli daleko, cieszyłbym się radością dziecięcą i naiwną. Ale tak na chłodno to nasz sukces byłby w pewien sposób niesprawiedliwością, demoralizacją i obrazą Boską, bo udowadniałby, że można bez żadnych konsekwencji notorycznie grzeszyć i jeszcze być przez los nagradzanym.
Robert Ryss

do góry
2020 ©  Gazeta Chojeńska