Transodra Online
Znajdziesz nas na Facebooku
„Gazeta Chojeńska” numer 16 z dnia 19.04.2005

Prezentujemy tu wybrane teksty z każdego numeru.
Wszystkie artykuły i informacje znajdują się w wydaniu papierowym.
Hołd po 60 latach
Murawski z rekordem
Wiosna Ludów nad Odrą
Czy Barnkowo zniknie z mapy Chojny?
Nie uwięźmy Go w okowach pomników
Sto lat na diecie
Festiwal znów międzynarodowy
Jak Königsberg stawał się Chojną (7)
Złoty Tomek
Piłka nożna

Murawski z rekordem

Pierwsza trójka biegu
Zwycięzcą III Nadodrzańskiej Dziesiątki, zorganizowanej w ramach obchodów 60. rocznicy forsowania Odry, został zawodowy żołnierz ze Szczecina - Zbigniew Murawski, bijąc przy okazji rekord trasy. Jest on renomowanym długodystansowcem o długim stażu zawodniczym. Parę lat temu biegał w barwach Zawiszy Bydgoszcz. Wygrał m.in. bieg wokół jeziora Morzycko w 2001 roku. Kolejne dwa miejsca zajęli także bardzo znani zawodnicy: Leszek Zblewski i Józef Podbereski.
Najlepsza zawodniczka z naszego powiatu Małgorzata Madera z Chojny
Bieg ukończyło 25 uczestników, w tym kilka kobiet, co było dla niektórych dużym wyczynem, bo ok. 12-kilometrowa trasa z kilkoma długimi podbiegami jest bardzo trudna. Ponadto wysoka temperatura i słońce bardzo dawały się we znaki mniej doświadczonym zawodnikom. Wśród pań pierwsze miejsce zajęła Kamila Pierzyńska z Kruszwicy. Bardzo dobrze zaprezentowała się Małgorzata Madera - uczennica chojeńskiego LO, która zajęła II miejsce, wyprzedzając kilku mężczyzn. III miejsce zajęła Patrycja Wolna z Mieszkowic, która także z niebywałą ambicją walczyła o jak najlepszą pozycję i tylko niecałą minutę straciła do drugiej na mecie Małgosi.

Organizatorzy postarali się o nagrody, puchary, dyplomy i medale (dla wszystkich uczestników). Bieg był dofinansowany z funduszów Unii Europejskiej. Zwycięzców dekorował m.in. wiceminister Obrony Narodowej Andrzej Karkoszka.
(tekst i fot. tw)

do góry
2020 ©  Gazeta Chojeńska