Kolejni Polacy z Kazachstanu
Piłka nożna

Piłka nożna

Odra od 2:0 do 2:6!
Przebieg sobotniego IV-ligowego meczu w Chojnie między Odrą a Wybrzeżem Rewalskim Rewal powinien chyba trafić do Księgi Guinnessa. Gospodarze prowadzili 2:0, potem stracili jedną bramkę, a następnie, gdy goście grali jedynie w dziewiątkę, dali sobie strzelić jeszcze pięć bramek. Prowadzenie dla Odry zdobył w 16' z karnego Więcek, a wcześniej czerwoną kartkę dostał bramkarz gości. W 34' Harbanowicz podwyższa na 2:0, ale w 42' Bejnierowicz strzela kontaktowego gola dla Wybrzeża. Cztery minuty po przerwie Mężydło otrzymuje czerwoną kartkę i Wybrzeże gra w dziewiątkę. I gdy wszystko wskazywało, że rozwiąże się worek z bramkami dla Odry, to gole zaczęli strzelać goście: w 66' Norsesowicz, w 70 i w 80' (z karnego) Bejnierowicz i w 74' Kwaśniewski - do niedawna piłkarz Odry. W 75' z boiska usunięty został Bucyk. Odra: Pawelec - Całko, Gralewicz, Bucyk, Blasius, Więcek, Zatorski (85 Omański), Celeban, Janicki (53 Matwijów), Głowacki (60 Oniszczenko), Harbanowicz. Wybrzeże przyjechało pod wodzą trenera Marka Bieńka, który zaledwie rok temu prowadził naszą drużynę.
Nie była to pierwsza porażka Odry w tych rozgrywkach, gdyż w środę 24 sierpnia ulegli na wyjeździe beniaminkowi - GKS-owi Mierzyn 2:3, choć po 10 minutach prowadzili 2:0. Pierwszą bramkę strzelił już w 5 min. Grzegorz Harbanowicz, a drugą w 10' Paweł Oniszczenko. Nasz zespół chyba zbyt szybko uwierzył w łatwą wygraną i - jak powiedział trener gospodarzy Jan Jucha - zlekceważył przeciwnika. Kontaktowego gola strzelił w 33' z karnego Szutowicz. Po przerwie GKS nadal dążył do zmiany niekorzystnego rezultatu i - jak się okazało - skutecznie. Wyrównał w 65' Hryncewicz, a decydującą bramkę strzelił w 85' Dąbrowski. Odra: Pawelec - Całko, Blasius, Gralewicz, Więcek, Zatorski (80 Piotrowski), Janicki, Celeban, Oniszczenko (46 Omański), Głowacki, Harbanowicz.

Energetyk na fali
Odwrotnie niż Odra spisuje się za to Energetyk Gryfino. Zaczął od trzech porażek, a potem trzy razy pod rząd wygrał. W środę pokonał u siebie Arkonię Szczecin 2:1 (1:0). Gospodarze mieli przewagę, ale wykorzystali tylko dwie sytuacje. Pierwsza bramka padła w 42' po długim rajdzie Śliwińskiego, który podał do Mielnika, a ten z 15 metrów trafił w samo okienko. Po przerwie najwięcej okazji strzeleckich miał Śliwiński, ale pokonał Tomasiewicza dopiero na dwie minuty przed końcem, podwyższając na 2:0. W ostatniej minucie nieobstawiony Kornak nie dał szans Horodyskiemu. Energetyk: Horodyski - Miskis, Minkwitz, Miliński, Łęczewski (84 Łazarz), Ruszar, T. Łapiński, Mielnik, Turtoń, Deptuła (75 Para), Śliwiński (88 Bodnar).
Pozostałe środowe wyniki: Gwardia Koszalin - Gryf Kamień Pomorski 1:0, Błękitni Stargard - Pogoń II Szczecin 6:3, Piast Choszczno - Victoria 95 Rolhurt Przecław 5:3, Darzbór Szczecinek - Błonie Barwice 1:0, Pogoń Barlinek - Ina Goleniów 1:1, Rega-Merida Trzebiatów - Astra Ustronie Morskie 7:0, Osadnik Myślibórz - Wybrzeże Rewalskie Rewal 1:2.
W niedzielę gryfinianie w Myśliborzu rozgromili 4:0 (1:0) faworyzowanego Osadnika. Pierwsza połowa nie zapowiadała takiego wyniku, bo groźną akcję Energetyk przeprowadził dopiero po 25 minutach. Potem też długo nie padały bramki i wreszcie w 44' po dośrodkowaniu Łazarza Śliwiński uderzył z woleja, piłka odbiła się od murawy i przelobowała bramkarza. Po zmianie stron na kolejnego gola nie trzeba było długo czekać. W 50' Ruszar po indywidualnej akcji zdobył go strzałem z 25 metrów. Kwadrans później Śliwiński trafia w poprzeczkę. W 77' z wolnego Mielnik podwyższa na 3:0. Wynik ustalił w 90' Śliwiński po podaniu Pary. Gospodarze grali już od ośmiu minut w dziesiątkę, bo boisko za drugą żółtą kartkę musiał opuścić bramkarz Jarosiński. Energetyk: Horodyski - Minkwitz, Miskis, Miliński, Łęczewski (83 Hołownia), Turtoń (71 Para), T. Łapiński, Mielnik, Łazarz, Ruszar (85 Bodnar), Śliwiński
Pozostałe wyniki: Victoria - Arkonia 1:0, Astra - GKS 1:2, Ina - Błękitni 1:1, Piast - Gwardia 2:0, Pogoń II Szcz. - Rega 0:0, Błonie - Pogoń B. 1:3, Gryf - Darzbór 3:2.

18. Błonie Barwice              6   1  3-15
W sobotę o godz. 12 wielkie derby: w Gryfinie Energetyk zmierzy się z Odrą. Pozostałe pary: Gwardia - Victoria, Darzbór - Piast, Pogoń B. - Gryf, Błękitni - Błonie, Rega - Ina, Astra - Wybrzeże, Arkonia - Osadnik, GKS - Pogoń II Szcz.

Zmiany w terminarzu IV ligi
W związku z zaplanowanymi na wrzesień i październik wyborami parlamentarnymi i prezydenckimi, PZPN dokonał zmian w terminarzach rozgrywek piłkarskich. W IV lidze wszystkie mecze mające odbyć się 24/25 września rozegrane zostaną wcześniej, bo już 7 września (środa) o godz. 17. Tego dnia Odra Chojna zmierzy się u siebie z Astrą Ustronie Morskie, a Energetyk Gryfino z Błoniem Barwice. Ponadto mecze z 8/9 października (w tym Odra - Ina Goleniów i Energetyk - Piast Choszczno) przesunięto na 7 października (piątek) na godzinę 15. Kolejkę z 22/23 października przełożono na 21 października (piątek) na godz. 15 (m.in. Odra - Gryf Kamień Pomorski i Energetyk - Darzbór Szczecinek).

V liga: Mieszko nadal zwycięża
Komplet zwycięstw ma nadal na koncie lider V ligi piłkarskiej - Mieszko Mieszkowice. W niedzielę wygrał czwarty z rzędu mecz - tym razem u siebie z Koroną Stuchowo 2:0 (1:0). Choć rywale są w dole tabeli, to spotkanie było bardzo wyrównane. Pierwszego gola strzelił w 13' Dariusz Mokrzycki. Od 60' za faul czerwoną kartkę dostał T. Kowalski, jednak Mieszko mimo osłabienia utrzymał przewagę, a nawet w samej końcówce, w 92' Paweł Con podwyższył na 2:0. Za naszym pośrednictwem piłkarze Mieszka dziękują kibicom za doping i chcieliby, aby przychodziło ich jeszcze więcej.
Fagus Kołbacz wygrał w Nowogardzie z Pomorzaninem 3:2 po bramkach Najdy, Wiśniewskiego i Sromka. Bez punktu niestety pozostaje Iskra Banie, która znów przegrała - tym razem 0:3 w Szczecinie z Hutnikiem.
Pozostałe rezultaty: Stal Szczecin - Vineta Wolin 2:2, Polonia Płoty - Zorza Dobrzany 3:2, Sokół Pyrzyce - Sparta Gryfice 5:1, Dąb Dębno - Kluczevia Stargard 0:1, Radovia Radowo Małe - Kłos Pełczyce 1:1.

16. Iskra Banie                 4   0  2-13
W sobotę o godz. 17 Mieszko gra w Dobrzanach z Zorzą. Nazajutrz o 16 Fagus podejmuje Radovię, a o 17 Iskra Sokoła. Pozostałe mecze: Korona - Hutnik, Vineta - Polonia, Kluczevia - Stal, Sparta - Pomorzanin, Kłos - Dąb.

Klasa okręgowa
Sparta Godków - Czcibor Cedynia 6:1, Orzeł Trzcińsko Zdrój - Woda Rzecko 8:2, Odrzanka Radziszewo - Myśla Dargomyśl 1:1, Morzycko Moryń - Błyskawica Kluki 9:0, Łabędź Widuchowa - Stal Lipiany 0:3, Remor Recz - Unia Dolice 1:3, Drawa Drawno - Gryf Sulimierz 2:2, Pogoń II Barlinek - Sęp Brzesko 0:0.
A-klasa
Gr. III. Ogniwo Babinek - Grot Gardno 2:2, Czarni Czarnówko - Jeziorak Szczecin 2:3, Bryza Reńsko - Czarni Lubanowo 2:3 (dla zwyc. Pyrcz 2, Gałka), Leśnik Kliniska - Znicz Niedźwiedź 2:2, Ehrle Polska Dobra Szcz.- Gryf Kobylanka 3:0 vo, Iskierka Śmierdnica - Gryf Nowielin 6:1, Wicher Reptowo - Strzelcy Pucice 0:4.
Gr. IV. Chrobry/Dąb II Boleszkowice - Olimpia Troszyn 0:7, Grom Krajnik Dln. - Kłos Kamienny Jaz 7:2 (dla zwyc. P. Grabowski 5, Melerowicz, Foremny), Mieszko II Mieszkowice - Orły Lubiechów Grn. 3:4, Odra II Chojna - Zryw Góralice 6:2 (dla gości S. Habiak, P. Bogusz), Sokół Przyjezierze - Piast Piaseczno 0:0, Witniczanka Witnica - Sekwoja Brwice 3:0, Sokół Różańsko - Pomorzanin Cychry 0:3.

B-klasa
Gr. II. Lech Stołeczna - Unia Swochowo 0:4, Tywa Swobnica - LUKS Krzywin 1:2 (dla gospod. P. Glonek, dla zwyc. Kowalski, Woźniak), Orzeł Żelechowo - Błękitni Białęgi 1:3 (dla zwyc. R. Gawron 2 z wolnego, K. Kudła), Korona Klępicz - Rosnowianka Rosnowo 6:3, Chrobry Lisie Pole - Hetman Grzybno 1:2. Gr. III. Zjednoczeni Kurzycko - Żądło Stara Dziedzina 8:1 (T. Marmura 4, S. Chrobak 3, R. Siwak). Juniorzy wygrali 17:1.