Piłka nożna

Piłka nożna

IV liga: tym razem Odra gromi

Adam Celeban zdobył dla Odry dwie bramki
Drugie z rzędu efektowne zwycięstwo odnieśli w IV lidze piłkarze Odry Chojna. W sobotę u siebie rozgromili Gwardię/Granicę Koszalin 5:0 (2:0). Pierwsza połowa była dość wyrównana, choć goście raczej nie stwarzali większego zagrożenia pod bramką Halarewicza. Za to w 15' po strzale Kurowskiego dobitka Celebana była skuteczna. Również Celeban w 37' po rzucie rożnym piękną główką podwyższył na 2:0. Po przerwie przewaga Odry była już wyraźna. W 51' Blasius z wolnego strzela trzeciego gola, a w 76' Głowacki główką podwyższa na 4:0. Wynik ustalił w 85' Matwijów po ograniu dwóch obrońców. Odra: Halarewicz - Orman, Blasius, Kałużny, Całko - Zatorski, Głowacki, Celeban (65 Sikorski), Więcek, Matwijów, Kurowski (82 Harbanowicz).

Energetyk Gryfino uległ u siebie Błękitnym Stargard 1:2 (0:1). W szeregach gości grało dwóch niedawnych piłkarzy Odry: bramkarz Łubniewski i Gajda. Gryfinianie w pierwszej połowie mieli kilka idealnych sytuacji (Łazarz, Śliwiński, T. Łapiński), ale skuteczniejszy był Zdunek, który w 26' z bliska pokonał Horodyskiego. Ten sam niepilnowany zawodnik zaraz po przerwie, w 49' strzela drugiego gola. Ostatnie 25 min. gryfinianie grali z przewagą (za dyskusje z sędzią czerwoną kartkę dostał Karwowski), ale zdołali strzelić tylko jedną bramkę, a jej autorem był w 89' Deptuła. Energetyk: Horodyski, Minkwitz, Miskis, Miliński (76 Szynal), Łazarz, T. Łapiński, Deptuła, Turtoń (60 Para), Ruszar, Śliwiński, Pietraszewski (60 B. Łapiński).
Bartłomiej Głowacki strzela główką czwartego gola
Inne wyniki: Pogoń II Szczecin - Gryf Kamień Pom. 3:2, Arkonia Szczecin - Pogoń Barlinek 2:1, Astra Ustronie Morskie - Piast Choszczno 2:0, Rega Trzebiatów - Wybrzeże Rewal 6:1, Osadnik Myślibórz - Darzbór Szczecinek 1:1, GKS Mierzyn - Victoria Przecław 0:3, Ina Goleniów - Błonie Barwice 3:0 vo.
18. Błonie Barwice               17   5  10-68
W sobotę awansem rozegrana będzie pierwsza kolejka rundy wiosennej. Energetyk o godz. 11 gra u siebie z nowym liderem - Regą (w sierpniu gryfinianie przegrali 1:3). Odra o 13 podejmuje Darzbora (w Szczecinku było 1:1). Inne pary: Victoria - Błonie, Ina - Gryf, Astra - Gwardia, Osadnik - Pogoń B., Arkonia - Błękitni, Wybrzeże - GKS, Pogoń II Szcz. - Piast.

V liga: na szczycie 1:1
Wicelider Mieszko Mieszkowice zremisował u siebie z liderem - Stalą Szczecin 1:1. Gospodarze grali bez czterech podstawowych zawodników (Paweł i Piotr Conowie są w wojsku, Ziemba pauzował za kartki, Powłoka był chory) i należą się im brawa za ambicję, z jaką dążyli w II połowie do wyrównania. Udało się to dopiero w 90' Kwiatkowskiemu.
Iskra Banie zremisowała u siebie z Radovią 1:1 (Kapuściński), a Fagus Kołbacz uległ w Wolinie Vinecie 0:1. Sokół Pyrzyce - Polonia Płoty 2:1, Korona Stuchowo - Pomorzanin Nowogard 2:0, Zorza Dobrzany - Sparta Gryfice 2:0, Kluczevia Stargard - Kłos Pełczyce 5:1, Hutnik Szczecin - Dąb Dębno 2:2. W tabeli prowadzi Stal przed Sokołem, a trzeci jest Mieszko.

Klasa okręgowa
Unia Dolice - Orzeł Trzcińsko Zdr. 1:2 (samob., Omański), Remor Recz - Odrzanka Radziszewo 0:4 (Burianowski 3, Gwiazda), Pogoń II Barlinek - Sparta Godków 3:3 (Łągiewczyk 2, Jednacz), Czcibor Cedynia - Sęp Brzesko 4:1 (Zielas 2, Łaszczyk 2), Drawa Drawno - Morzycko Moryń 1:5 (Kuzia 2, Chrzanowski 2, Ropiejko), Gryf Sulimierz - Łabędź Widuchowa 5:4 (Gołąb 2, Stasiowski 2, Oberski), Myśla Dargomyśl - Woda Rzecko 7:1, Błyskawica Kluki - Stal Lipiany 1:5. W tabeli prowadzi Orzeł przed Stalą.
A-klasa
Gr. III. Gryf Nowielin - Ogniwo Babinek 3:1 (dla gości Pawlik), Czarni Lubanowo - Leśnik Kliniska 1:3, Gryf Kobylanka - Czarni Czarnówko 3:6, Grot Gardno - Znicz Niedźwiedź 2:3, Iskierka Śmierdnica - Jeziorak Szczecin 2:0, Wicher Reptowo - Bryza Reńsko 2:7, Strzelcy Pucice - Ehrle Polska Dobra Szcz. 0:0.
Gr. IV. Witniczanka Witnica - Olimpia Troszyn 4:2 (dla zwyc. A. Kaczanowski 3, M. Drężek), Sokół Różańsko - Sokół Przyjezierze 5:0, Pomorzanin Cychry - Odra II Chojna 1:1, Sekwoja Brwice - Mieszko II Mieszkowice 2:1, Piast Piaseczno - Grom Krajnik Dln. 1:0, Zryw Góralice - Chrobry/Dąb II Boleszkowice 7:1 (dla zwyc. S. Kurowski 2, P. Bogusz 2, S. Habiak 2, M. Białko, Orły Lubiechów Grn. - Kłos Kamienny Jaz 9:0 (Jasnos 5, Rondoś 2, Chabelski, Rajnert).

B-klasa
W zaległym meczu w gr. II Tywa Swobnica przegrała u siebie z Klonem Krzymów 3:4 (dla zwyc. K. Ikiert, A. Ikiert, Andrzejewski, samob., dla gosp. Szulawa 2, Powroźnik). Tabela po rundzie jesiennej:
1. Klon Krzymów                  10   26   49-9
2. Unia Swochowo                 10   24   44-15
3. Błękitni Białęgi              10   22   27-15
4. Hetman Grzybno                10   20   21-18
5. Rosnowianka Rosnowo           10   12   20-22
6. LUKS Krzywin                  10   11   18-20
7. Chrobry Lisie Pole            10   11   20-29
8. Korona Klępicz                10   11   26-35