VW Garbusy już od piątku
Mistrzyni Polski z Chojny
Piłka nożna

Piłka nożna

Jak trzecioligowiec z trzecioligowcem: w Pucharze Odra Chojna - Kotwica Kołobrzeg 2:4

16 czerwca na neutralnym boisku w Policach w wojewódzkim finale piłkarskiego Pucharu Polski Odra Chojna uległa czołowej drużynie III ligi Kotwicy Kołobrzeg 2:4 (1:1). W pierwszej połowie lekką przewagę miał zespół chojeński, który właśnie wywalczył awans do tej ligi. W 39 min. zespołowa akcja zakończyła się podaniem Roberta Sikorskiego do Arkadiusza Kaliszuka, który zdobył gola, strzelając do pustej bramki. Wyrównał już dwie minuty później Grzegorz Szymański po błędzie obrony. W drugiej połowie piłkarze z Kołobrzegu ostro wzięli się do roboty, szybko strzelając Odrze dwie bramki w ciągu dwóch minut: w 52'Kamil Jakubiak i w 54' Grzegorz Lewandowski główką. Ten sam zawodnik zdobył w 77' czwartą bramkę. Drugiego gola dla Odry strzelił w 90' Robert Sikorski.
Dzięki temu zwycięstwu Kotwica awansowała do rozgrywek centralnych PP.
Odra: Michasiuk, Bucyk (85 Grabowski), Kierul, Wąchała, Mikitów, Zatorski, Kwaśniewski, Sikorski, Kaliszuk, Turkiewicz (65 Jaz), M. Łągiewczyk (Gutkowski). Kotwica: Tłoczek, Bukowski, Halaburda, Szymański, Wawiórko, Michalak (60 Bednarek), Polakowski, Kubowicz, Lewandowski, Muzyczuk, Jakubiak.

Jak mówi trener Odry Marek Bieniek, przed III-ligowymi zmaganiami zespołowi niezbędne są wzmocnienia kilkoma zawodnikami w poszczególnych liniach. Potrzebny jest też obóz szkoleniowy (bo same treningi sprawy nie załatwią) i silni sponsorzy. Piłkarze zrobili to, co do nich należało. Teraz wszystko w rękach zarządu klubu, sponsorów i władz miasta.

(Spiker, rr)

Król Robert
Kapitan chojeńskiej Odry Robert Sikorski zdeklasował innych snajperów IV ligi i zdecydowanie wygrał rywalizację o tytuł króla strzelców. Osiągnął imponujący wynik: 40 goli!
A oto najskuteczniejsi strzelcy:
król strzelców - Robert Sikorski (Odra Chojna) 40 bramek
28 - Grzegorz Kaszczyc (Darzbór Szczecinek)
26 - Bartosz Stefański (Ina Goleniów)
23 - Piotr Michalski (Wybrzeże Rewalskie Rewal)
21 - Grzegorz Gunia (Ina), Arkadiusz Kaliszuk (Odra)
20 - Artur Lenkiewicz (Astra Ustronie Morskie)
W Odrze na trzecim miejscu na liście snajperów jest Tomasz Kwaśniewski z 12 golami.