Wieczorek przed Janickim
Piłka nożna

Piłka nożna

Remis na gorącym terenie
W sobotę rozpoczęły się rozgrywki IV ligi piłkarskiej. W pierwszym meczu Odra Chojna zmierzyła się w Szczecinku z Darzborem - jednym z faworytów. Inauguracja była udana i nasz zespół wywiózł z gorącego terenu punkt, remisując 1:1 (0:1). Jak mówi zarząd klubu, przed meczem Odra wzięłaby remis w ciemno, ale po spotkaniu wśród piłkarzy widać było spory niedosyt, gdyż mogli wygrać. Zagrali w ustawieniu 1-3-6-1, co zaskoczyło gospodarzy, którzy w środku pola musieli uznać przewagę chojnian. Rolę wchodzących w pole karne pełnili skrzydłowi Celeban i Więcek. Groźny był Oniszczenko - nowy nabytek w drużynie. Już w 4. minucie po rzucie rożnym Janicki strzałem głową zmusił do interwencji bramkarza, który wypuścił piłkę, jednak zdołał obronić dobitkę Celebana. Wkrótce sytuacje sam na sam z Bykowskim zmarnowali Zatorski i Celeban. Gospodarze ograniczali się do wrzutek w pole karne, ale nasza defensywa spisywała się wzorowo. W 36' kolejną akcję rozpoczął Zatorski i odegrał do Blasiusa (przyszedł do Odry z KP Police), który z ponad 30 metrów huknął nie do obrony: piłka odbiła się od poprzeczki i wpadła do siatki.
W drugiej połowie Darzbór dążył do zmiany niekorzystnego wyniku i zaczął atakować bardziej zdecydowanie. Nasz bramkarz Pawelec kilka razy musiał ratować sytuację. Odra kontratakowała, a najlepsze okazje miał Celeban, który po rajdach po skrzydle dwukrotnie znalazł się sam na sam z bramkarzem. Jednak zamiast gola dla Odry, padło wyrównanie dla gospodarzy: w 70' Bęben na naszym polu karnym kieruje piłkę do Sztuby, który z 16 metrów płaskim mocnym uderzeniem pokonuje Pawelca. W ostatnich 20 minutach oba zespoły miały po kilka dogodnych sytuacji, ale wynik nie uległ już zmianie. Odra: Pawelec - Bucyk, Gralewicz, Całko (90 Łoziński) - Janicki, Blasius, Piotrowski (grający trener), Zatorski, Celeban, Więcek - Oniszczenko (72 Andrzejewski). Nie grał dochodzący do zdrowia Matwijów oraz Harbanowicz, który w tym dniu brał ślub (życzymy mu szczęścia na nowej drodze życia).

Rega - Energetyk 3:1
W gorszych nastrojach wracali z pierwszego meczu piłkarze Energetyka Gryfino. W Trzebiatowie przegrali z Regą-Meridą 1:3 (0:2). Pierwszą bramkę strzelił w 10' Cebulski, a już trzy minuty później wynik podwyższył Molongo. 10 minut po przerwie gryfinianie stracili trzeciego gola, którego autorem był Dondera. W 83' Minkwitz otrzymał czerwoną kartkę, ale mimo osłabienia minutę później Turtoń zdobył honorową bramkę, wykorzystując nieudaną pułapkę ofsajdową gospodarzy. Energetyk: Horodyski - Minkwitz, Miskis, Łazarz (46 Miliński), Mielnik, T. Łapiński, Łęczewski, Ruszar, B. Łapiński, Deptuła, Śliwiński (70 Turtoń).

Pozostałe wyniki pierwszej kolejki: Błonie Barwice - Victoria Przecław 0:0, Błękitni Stargard - Arkonia Szczecin 7:1, Gwardia Koszalin - Astra Ustronie Morskie 1:3, Pogoń Barlinek - Osadnik Myślibórz 1:3, Piast Choszczno - Pogoń II Szczecin 3:3, GKS Mierzyn - Wybrzeże Rewal 0:1, Gryf Kamień - Ina Goleniów 3:2.
Po weryfikacji wiosennych wyników, Orzeł Biały Wałcz stracił awans do IV ligi i zastąpiło go Błonie Barwice. Najbliższa kolejka już w środę 10 sierpnia. O godz. 17 zmierzą się: Odra - Pogoń B., Energetyk - GKS, Victoria - Wybrzeże, Arkonia - Rega, Osadnik - Błękitni, Astra - Darzbór, Pogoń II Szcz. - Gwardia, Ina - Piast, Błonie - Gryf.
W sobotę 13 sierpnia Odra gra w Stargardzie z Błękitnymi, a Energetyk w Rewalu z Wybrzeżem. Inne mecze: Gryf - Victoria, Piast - Błonie, Gwardia - Ina, Darzbór - Pogoń II Szcz., Pogoń B. - Astra, Rega - Osadnik, GKS - Arkonia.

V liga: udany start beniaminka
Bardzo udana była inauguracja rozgrywek V ligi dla beniaminka - Mieszka Mieszkowice, który w sobotę po bardzo dobrym i zaciętym meczu wygrał u siebie z Sokołem Pyrzyce 3:0 (1:0). Bramki strzelili: w 25' Dariusz Mokrzycki, w 52' Adam Ziemba i w 82' Marcin Kwiatkowski. Gospodarze zagrali w składzie: Andrzejewski, R. Kowalski, D. Szkolnicki, M. Con, Linkiewicz, T. Kowalski, Powłoka (Możdżeń), Paweł Con (Kwiatkowski), Piotr Con (A. Szkolnicki), Ziemba, Mokrzycki.
Fagus Kołbacz przegrał w Pełczycach z Kłosem 1:2. Bramkę dla gości strzelił Jatczak. Decydującego gola Kłos zdobył w ostatniej minucie. Iskra Banie uległa u siebie Stali Szczecin 0:3.
Pozostałe wyniki pierwszej kolejki: Korona Stuchowo - Dąb Dębno 0:2, Zorza Dobrzany - Radovia Radowo Małe 2:0, Hutnik Szczecin - Polonia Płoty 0:0, Vineta Wolin - Pomorzanin Nowogard 2:1, Kluczevia Stargard - Sparta Gryfice 1:1.
W najbliższą niedzielę o godz. 17 Mieszko gra u siebie z Hutnikiem. Fagus jedzie do Sokoła, a Iskra do Polonii.

Klasa okręgowa: ze zmiennym szczęściem
W sobotę wystartowała też klasa okręgowa. Orzeł Trzcińsko Zdrój pokonał w Dargomyślu Myślę 1:0, a Sparta Godków w Drawnie Drawę 2:0. Beniaminek Czcibor Cedynia w powiatowych derbach zremisował u siebie z Łabędziem Widuchowa 1:1. Odrzanka Radziszewo przegrała w Sulimierzu z Gryfem 0:3, a Morzycko Moryń uległo w Dolicach Unii 1:2. Pozostałe wyniki: Remor Recz - Pogoń II Barlinek 2:2, Błyskawica Kluki - Sęp Brzesko 4:4, Stal Lipiany - Woda Rzecko 3:0.