Przysmaki i tradycja
Mazur wrócił
W Helsinkach bez medalu
Piłka nożna

Nasz eksportowy lekkoatleta-weteran Wojciech Strelczuk z Chojny od 23 do 25 marca startował w Helsinkach w Halowych Mistrzostwach Europy. Przed wyjazdem nie ukrywał, że liczy na medal w swej koronnej konkurencji - pchnięciu kulą. Niestety, nie udało się. Zajął IV miejsce - najbardziej nielubiane przez zawodników, uzyskując 13,37 m. Przed wyjazdem na sprawdzianach miał rezultaty o ok. pół metra lepsze i gdyby w Helsinkach je powtórzył, miałby srebro. Zwyciężył Rosjanin Biełousow (14,60 m) - ten, który podczas letnich Mistrzostw Europy w Poznaniu ostatnim rzutem pozbawił Strelczuka medalu. II miejsce zajął grecki multimedalista Maganas (13,80 m), a III Fin Holopainen (13,70). Strelczuk wystartował także w innej konkurencji - rzucie ciężarkiem i po zakwalifikowaniu się do ścisłego finału zajął 5. miejsce.