Comenius na Lotnisku
Zieloni z medalami
Piłka nożna

Trener klubowy Adama Małysza w Wiśle Ustroniance Jan Szturc ze skoczkami Zielonych na skoczni K-20 w Bad Freienwalde. Od lewej: Jakub Jasiński, Adrian Stelmach, Mariusz Dymidów.
Trwa dobra passa skoczków narciarskich Uczniowskiego Klubu Sportowego Zieloni '95 Mieszkowice. W rozegranym 20 maja konkursie skoków "Drei-Länder Schüler Grand Prix" w Bad Freienwalde trzech z nich ponownie stanęło na podium. Jakub Jasiński na skoczni K-20 był bezkonkurencyjny, uzyskując odległości 18,5 i 19 m. Z łączną notą 212,5 pkt pokonał wszystkich rywali.
W najmłodszej kategorii brązowy medal zdobył Patryk Kuśpiś, skacząc na skoczni K-10 na odległość 8,5 i 9 m. W tej grupie zwyciężył Krzysztof Kabot z Wisły Ustronianki (9,5 i 10 m). Trzecim medalistą konkursu został niespodziewanie Adrian Stelmach, który zwyciężył w kategorii "B", tworzonej przez grupę skoczków słabszych (uzyskał na najmniejszej skoczni 5,5 i 6 m oraz notę 162,4 pkt).
Tuż za podium znalazł się Tomasz Karolak, który na K-40 dwukrotnie lądował na 36 metrze i z notą 192,8 pkt ustąpił miejsca Markowi Juroszowi z Wisły (36 i 35 m) oraz Stefanowi Wiedmannowi z Bad Freienwalde (38,5 i 34 m). Nowy rekord skoczni ustanowił w swoim drugim skoku zwycięzca konkursu - Kamil Waluś z Wisły Ustronianki (wychowanek trenera Jana Szturca), który wylądował na 45 metrze.

Trener Szturc z Wisły bacznie przyglądał się skoczkom Zielonych, a nawet nagrywał ich niektóre skoki, analizując później wspólnie z zawodnikami moment odbicia, poszczególne fazy lotu, lądowanie, ułożenie ciała w powietrzu itp. Po zawodach pochwalił naszych zawodników, twierdząc, że od zakończonego sezonu zimowego i zawodów Lotos Cup poczynili znaczne postępy w wyszkoleniu. Jego zdaniem niektórzy skoczkowie Zielonych powinni zostać objęci systematycznym szkoleniem i trenować pod okiem specjalistów, przechodząc na coraz to większe skocznie. Optymalnym rozwiązaniem dla ich dalszego rozwoju byłoby wybudowanie planowanego obiektu K-66 oraz zatrudnienie polskiego trenera w Bad Freienwalde.

W pierwszych letnich zawodach uczestniczyło 70 skoczków, w tym także grupa z ZTS Zagórz w Bieszczadach, która musiała pokonać odległość blisko 1000 km.

Najbliższe konkursy w ramach Międzynarodowego Turnieju Trzech Skoczni zostaną rozegrane 10 czerwca w Wiśle - mieście Adama Małysza oraz w lipcu w Czechach - w mieście Frenstat, gdzie mieszka zdobywca pucharu świata Jakub Janda.