Dzisiaj jest piątek, 07 sierpnia 2020 r.
Transodra Online
Rocznik Chojeński
Znajdziesz nas na Facebooku
„Gazeta Chojeńska” numer 20 z dnia 13.05.2008

Prezentujemy tu wybrane teksty z każdego numeru.
Wszystkie artykuły i informacje znajdują się w wydaniu papierowym.
Polska biega
Natura, ptaki i wiatraki
Pokaż się w Schwedt
Strażacy świętowali
Muzyka świata w Angermünde
Afryka nie jest dzika (7)
Sport

Polska biega

17 i 18 maja czeka nas czwarta już edycja ogólnokrajowej akcji Polska Biega. Do minionej niedzieli zarejestrowanych było ponad 370 biegów, a więc rekord z jesieni (411) może zostać pobity. W naszym powiecie zgłosiły się trzy gminy: Chojna, Gryfino i Trzcińsko-Zdrój. Co z innymi? Trzcińsko organizuje bieg w sobotę 17 maja o godz. 10 w parku przy TCK. Biegać się będzie w rytm muzyki. Kontakt: Andrzej Wojciechowski - 091 414 86 04.

W Gryfinie organizatorzy chcą, by był to piknik rodzinny. Zbiórka w niedzielę 18 maja o 11 przy stadionie (ul. Sportowa), bieg wzdłuż Odry w kierunku południowym i z powrotem. - Niedawny bieg transgraniczny wykazał, że biegających w Gryfinie jest dużo, a więc teraz jest okazja, żeby się spotkać i pobiegać w miłej atmosferze, już bez rywalizacji. To sposób na przyjemne spędzenie z rodziną niedzielnego przedpołudnia - mówi koordynator Jan Podleśny. Kontakt: 091 415 16 58.

W Chojnie - uwaga! - zmiana pierwotnej trasy i miejsca. Spotykamy się na Lotnisku. Organizatorzy uznali, że w parku przy Rurzycy jest zbyt mało miejsca na tak masową imprezę i przenieśli ją na tor motocrossowy. Zbiórka w niedzielę 18 maja o 14. Jest okazja do wyjścia z rodziną i przemierzenia ciekawej, bezpiecznej trasy. Koordynatorem jest Edyta Kalarus - 091 414 27 03. Tak zachęca ona mieszkańców: - Biegać każdy może. Należy zacząć spokojnie. Jeżeli wytrzymacie minutę - ok! Potem maszerujcie minutę i znów pobiegnijcie. Powtórzcie tak 5-6 razy. Nie próbujcie szarżować, wszystko należy robić spokojnie, żeby nie nabawić się kontuzji. Bieganie powinno być przyjemnością. To również sposób na wzmocnienie serca, lekarstwo na nadciśnienie i nadwagę. Trasę 3 km można pokonać biegiem, truchtem, marszem. Każdy, kto ją pokona, jest zwycięzcą i w nagrodę otrzyma atrakcyjną niespodziankę. Dodatkowo rozlosujemy 50 czapeczek z logo kampanii. Po wysiłku zapraszamy na ognisko.

Tydzień później, 27 maja przez gminę Chojna (od Ognicy do Piasku) po raz trzeci przebiegnie ogólnopolska sztafeta "Kwietny Bieg", poświęcona Janowi Pawłowi II. Organizatorzy zachęcają wszystkich, którzy chcą dołączyć do sztafety i mogą przebiec dystans co najmniej 2 km. Gminny koordynator: Edyta Kalarus - tel. 0697 029 740 oraz 091 414 27 03.
(tw)

do góry
2020 ©  Gazeta Chojeńska