Dzisiaj jest wtorek, 22 czerwca 2021 r.
Transodra Online
Rocznik Chojeński
Znajdziesz nas na Facebooku
„Gazeta Chojeńska” numer 43 z dnia 21.10.2008

Prezentujemy tu wybrane teksty z każdego numeru.
Wszystkie artykuły i informacje znajdują się w wydaniu papierowym.
Nadzieja na szybkie rozstrzygnięcia
Nagrodzeni nauczyciele
Skarbnik-doktor
Jubileusze szkół
Kolejny tytuł dla Zielina
W Widuchowej znów po angielsku
Sport

Nagrodzeni nauczyciele

Z okazji obchodzonego w ub. tygodniu Dnia Edukacji Narodowej ministerialną nagrodę II stopnia otrzymało w naszym województwie 9 nauczycieli, w tym jedna z naszego powiatu: Elżbieta Wawruszczak z Gimnazjum w Gryfinie. Wśród 110 osób uhonorowanych Medalem Komisji Edukacji Narodowej są: Krystyna Gronek i Czesława Romanowicz z SP nr 2 w Gryfinie, Małgorzata Stachniuk i Halina Świst z ZS w Baniach oraz Ewa Pietruszka z ZS w Kołbaczu. Zachodniopomorski kurator oświaty przyznał swe nagrody 43 osobom, w tym: Andrzejowi Krucewiczowi (SOSW Chojna i Gimnazjum Chojna) i Zofii Wiczkowskiej (SP 2 Gryfino).

Nauczycieli z podległych powiatowi placówek nagrodził starosta gryfiński Wojciech Konarski. Uhonorowani zostali: z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Chojnie - Adriana Salamończyk (dyrektor), Agnieszka Bylewska (wicedyrektor) i Krzysztof Pośniak (nauczyciel polskiego); z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Gryfinie - Artur Cembik (wicedyrektor), Małgorzata Grabowska (historia) i Dariusz Roszkowski przedmioty zawodowe); z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Mieszkowicach - Marta Garbol-Laska (jęz. niemiecki); z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Gryfinie - Aneta Czapiewska (wicedyrektor) i Jerzy Dudkiewicz (wf); z Zespołu Szkół Specjalnych w Gryfinie - Jolanta Romanowska (szkoła życia); ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Chojnie - Władysława Hołyńska (wychowawca) i Ewa Krucewicz (biol., chemia, informatyka i zaj. rewalidacyjne); z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Gryfinie - Jolanta Majewska (dyrektor) i Danuta Przedmojska (psycholog).

Powiatowa uroczystość odbyła się 10 października, a wśród gości byli m.in. przedstawiciele Liceum Pedagogicznego w Drohobyczu na Ukrainie, które chce współpracować z ZSP 2 w Gryfinie. Uczniowie tej szkoły pod kierunkiem Juliana Dalidowicza wystąpili z zabawnym przedstawieniem o życiu szkoły.

Chojna zorganizowała gminny Dzień Edukacji w Szkole Podstawowej im. Wspólnej Europy w Nawodnej. Burmistrz Adam Fedorowicz wręczył tam swe nagrody, które otrzymali: Ewa Szwech, Wiesława Koladyńska i Helena Kuczyńska z SP Chojna, Ewa Kaniewska, Andrzej Krucewicz, Bernarda Pasek-Macyszyn i Bożenna Rusak z Gimnazjum oraz Aneta Kowal (SP Godków), Rafał Skrzypek (SP Krzymów) i Joanna Momot (SP Nawodna).
(rr)

do góry
2020 ©  Gazeta Chojeńska