Oświatowe oszczędności
Gdzie są ciała żołnierzy?
Niezbędnik sportowca

Złoto i srebro Strelczuka
Chojeński lekkoatleta-weteran Wojciech Strelczuk w sobotę startował w Halowych Mistrzostwach Polski Weteranów w Spale. Występ zawodnika chojeńskiej Odry był bardzo owocny, bo zwyciężył w swojej kategorii wiekowej (50-55 lat) w pchnięciu kulą z wynikiem 12,98 m, a w rzucie ciężarkiem był drugi z rezultatem 13,00 m.
(tw)

Złoto i brąz Hermesa
Hermes Gryfino był organizatorem kolejnych dużych zawodów w gimnastyce artystycznej. Tym razem były to mistrzostwa okręgu zachodniopomorskiego w dniach 28 lutego i 1 marca. W pięciu kategoriach wiekowych startowało blisko 60 zawodniczek. W gronie młodziczek gryfinianka Justyna Wójcikowska obroniła mistrzowski tytuł sprzed roku (wówczas w klasie młodszej). Była bezkonkurencyjna w każdym z trzech układów. Wśród seniorek (klasa mistrzowska) Katarzyna Żołnowska, rywalizując z dużo starszymi zawodniczkami, zdobyła brązowy medal.
Inne podopieczne trenerek Małgorzaty Stefańskiej i Oleny Turkiny zajęły następujące miejsca: w najmłodszej grupie Weronika Stefaniuk była czwarta, podobnie jak w juniorkach młodszych ubiegłoroczna mistrzyni Polski Aleksandra Kubiak, która pierwszego dnia wyszła na planszę zbyt zdenerwowana, co odbiło się na wyniku. Nazajutrz było lepiej, ale bez medalu. W juniorkach Alicja Florek uplasowała się na 10. pozycji.

GUKS Widuchowa w doborowym gronie
Młodzi piłkarze GUKS Widuchowa zajęli dobre 9. miejsce w stawce 20 drużyn podczas mocno obsadzonej szóstej edycji turnieju Don Bosco Cup (1-2 marca w Szczecinie). Pierwszego dnia w grupie eliminacyjnej zajęli trzecie miejsce, ustępując 0:1 dwukrotnym zwycięzcom turnieju Chemikowi Police i Warcie Poznań, z którą mimo przewagi zremisowali 1:1. Wcześniej GUKS pokonał 6:0 Morze Stegna i zremisował 1:1 z MKS Zaborze Zabrze.
Turniej wygrało Zagłębie Lubin, które w finale po czterech dogrywkach i złotym golu pokonało Lechię Gdańsk. Dogrywka rozstrzygnęła też wynik o brązowy medal: Salos Szczecin wygrał z Pogonią Szczecin. Dalsza kolejność: 5) Dąb Dębno, 6) Chemik Police, 7) Stal Szczecin, 8) Warta Poznań. GUKS Widuchowa okazał się lepszy m.in. od Arki Gdynia i wszystkich zespołów z Niemiec. Za najlepszego zawodnika uznano Oktawiana Skrzecza z Lechii.
Zespół z Widuchowej wystąpił w składzie: Kalo Janiak i Konrad Zdybel - bramkarze, Paweł Iskra - kapitan (5 goli), Cezary Kubicki (2), Tomasz Lidwin (2), Dominik Szurko (2), Szymon Wierzchowski (1), Piotr Waydyk jr, Szymon Kaberow, Adam Kurowski, Michał Zygmański, Jakub Kosmalski, Wojciech Kosmalski. Opiekunami grupy byli Bogdan Kosmalski i Piotr Waydyk.