Hartowała się w Chojnie, wygrała w Zamościu
Piłka nożna

Piłka nożna

Strzelec złotej bramki Piotr Michalski
Odra wyżej w tabeli
Trzecie zwycięstwo odnieśli w III lidze piłkarze Odry Chojna, pokonując w sobotę w 10. kolejce Mieszka Gniezno 1:0 (1:0). Mimo ostatniego miejsca w tabeli, goście zaprezentowali się bardzo dobrze i kilka razy tylko bardzo dobre interwencje bramkarza Dominika Sobańskiego uchroniły od utraty gola nasz zespół, w którym nie wystąpił leczący nadal kontuzję T. Kwaśniewski oraz pauzujący za kartki M. Łągiewczyk.
Odra rozpoczęła bardzo bojowo, chcąc jak najszybciej objąć prowadzenie. W 10' Gutkowski ładnie podaje do Michalskiego, który znalazł się na czystej pozycji, ale uderzył za lekko. 5 min. później po podaniu Zatorskiego strzał Gajewskiego odbija obrońca. W 18' piękną główkę Michalskiego bramkarz przerzuca na róg. Mieszko też stwarzał groźne sytuacje, ale to Odra strzeliła bramkę, a jej strzelcem po podaniu Gajewskiego był w 40' Piotr Michalski, który będąc sam na sam z bramkarzem, płaskim strzałem nie dał mu szans.

Matwijów ładnie dośrodkował, ale Kaliszuk (z nr. 6) nie sięgnął piłki
Po przerwie okazało się, że Odra chyba nie wytrzymała tempa, które narzuciła w I połowie i do głosu coraz częściej dochodzili goście. Dwie stuprocentowe okazje miał Zieniuk, ale na posterunku był Sobański. Wyrównująca bramka wisiała na włosku, lecz w końcówce naszym piłkarzom wróciły siły i przeprowadzili kilka bardzo groźnych akcji. W jednej z nich Kierul w 87' po rzucie rożnym główką trafił w poprzeczkę.
Po końcowym gwizdku obie drużyny były bardzo zmęczone. Cieszą przede wszystkim trzy punkty, dzięki którym nasz zespół awansował o dwa miejsca w tabeli. ODRA: Sobański - Wąchała, Kierul, T. Bucyk, Zatorski (67 Kopiecki), Żebrowski, Mikitów, Turkiewicz, Gutkowski (70 A. Matwijów), Michalski (78 Kaliszuk), Gajewski (85 Jaz).

Pozostałe wyniki: Pogoń II Szczecin - Flota Świnoujście 0:1 (bramka dopiero w 92'), TKP Toruń - Kotwica Kołobrzeg 3:2, Amica II Wronki - Tur Turek 1:1, Obra Kościan - Warta Poznań 3:1, Unia Janikowo - Lechia Gdańsk 5:4, Kaszubia Kościerzyna - Unia Tczew 2:1, Lech II Poznań - Chemik Bydgoszcz 0:0.
16. Mieszko Gniezno       10    5    6:16
W sobotę 9 października o godz. 15 Odra gra na wyjeździe z Turem Turek. Inne pary: Kotwica - Obra, Chemik - TKP Toruń, Unia T. - Lech II, Lechia - Kaszubia, Mieszko - Unia J., Flota - Amica II, Warta - Pogoń II Szcz.

Przed tygodniem opublikowaliśmy oświadczenie, podpisane przez 16 piłkarzy Odry, domagających się natychmiastowego ustąpienia prezesa klubu Mariana Karwana. Przez kolejne dni pojawiały się (także w gazetach) różne sprzeczne doniesienia w tej sprawie. Przed sobotnim meczem zapytaliśmy M. Karwana, czy nadal jest prezesem. - Będę pełnił tę funkcję do końca rundy jesiennej. Kończy się kadencja i 3 grudnia będą nowe wybory - oznajmił, przekazując jednocześnie własne oświadczenie. Oto jego treść:

W odniesieniu do artykułów w "Gazecie Chojeńskiej" i "Głosie Szczecińskim", dotyczącym mojego ustąpienia, informuję, iż do Odry wkradła się polityka. Sukces ma wielu ojców - rodzą się jak grzyby po deszczu. Zawodnikom obiecuje się wirtualne pieniądze (100-150 zł miesięcznie) po ustąpieniu prezesa, ale naprawdę to chodzi o odejście całego zarządu. Gdy drużyna grała coraz lepiej i mówiło się o awansie do III ligi, polityka w klubie narastała, nawet mieszkańcy mówili o tym na Dniach Chojny. Rodzący się ojcowie sukcesu, jeśli chcą pomóc Odrze, to nie widzę przeszkód. Mówiłem o tym na zebraniu 17 września. Można indywidualnie sponsorować zawodników - bez udziału klubu, można kupić sprzęt sportowy, np. 20 par butów, wodę do picia, sponsorować wyjazdy. Chciałbym spytać tych rodzących się ojców sukcesu, gdzie byli 6 lat temu, gdy Odra była w okręgówce. Droga do III ligi była długa i bardzo trudna, potrzeby były bardzo duże, pomagających niewielu. Gdyby nie panowie J. Wieder, R. Stołowski, pani B. Makarońska, p. H. Mąka oraz osoby, które kupowały piłki, napoje, kiełbasę, stroje oraz pomagali finansowo - nie byłoby III ligi. Pomagali, bo widzieli taką potrzebę i nikt nie przypisywał sobie sukcesów, natomiast dzisiaj, gdy jest już sukces, pojawiają się nowi ojcowie.
W historii klubu Odra nie miała tylu sukcesów, co przez ostatnie 6 lat, tj. za kadencji obecnego zarządu. Jeśli komuś zależy, aby zniszczyć to, co zostało zrobione, to może uczynić to bardzo szybko, ale trzeba będzie kilku pokoleń, kilku zarządów, aby w Chojnie po zniszczeniu powróciła piłka na wysokim poziomie.
Prezes klubu Marian Karwan

W swym oświadczeniu M. Karwan zarzuca ponadto nieuczciwość zwolnionemu kilka tygodni temu trenerowi Markowi Bieńkowi, przeciwko któremu wysuwa konkretne oskarżenia.

IV liga: dramatyczny mecz w Gryfinie
Energetyk Gryfino zremisował u siebie z Sokołem Pyrzyce 3:3 (1:2). Goście prowadzili już dwoma bramkami, ale gryfinianie po strzałach w 43' T. Łapińskiego i w 49' Milińskiego wyrównali. Gdy Sokół w 64' ponownie objął prowadzenie, wynik na 3:3 ustalił w 77' wprowadzony dwie minuty wcześniej Turtoń. Energetyk: Horodyski, Łęczewski, Minkwitz, Marat (69 B. Łapiński), Pietraszewski, Mielnik, Stępień, Para, Miliński, T. Łapiński (75 Turtoń), Bodnar. Pozostałe wyniki: Dąb Dębno - Błękitni Stargard 1:2, KP Police - Ina Goleniów 3:0, Astra Ustronie Morskie - Osadnik Myślibórz 1:1, Arkonia Szczecin - Mirstal Mirosławiec 5:0, Darzbór Szczecinek - Rega Trzebiatów 1:0, Wybrzeże Rewal - Pogoń Barlinek 0:0, Victoria Przecław - Stal Szczecin 2:0, Leśnik Manowo - Drawa Drawsko 2:1.
18. Mirstal Mirosławiec      12    1  11:47
W najbliższy weekend Energetyk gra w Barlinku z Pogonią.

V liga: Fagus już trzeci
Fagus Kołbacz odniósł kolejne zwycięstwo, pokonując w Nowogardzie Pomorzanina 5:4 (3:0) po bramkach Najdy (2), Jatczaka (2) i Wiśniewskiego. Iskra Banie uległa w Gryficach Sparcie 1:2. Pozostałe wyniki: GKS Mierzyn - Korona Stuchowo 5:1, Światowid Łobez - Gryf Kamień 1:0, Polonia Płoty - Radovia Radowo M. 0:0, Kłos Pełczyce - Rybak Trzebież 2:0, Kluczevia Stargard - Zorza Dobrzany 3:1, Piast Choszczno - Vineta Wolin 2:3. Fagus awansował na 3. miejsce, Iskra jest nadal przedostatnia.

Klasa okręgowa: w derbach lepszy Mieszko
Lider Mieszko Mieszkowice w lokalnych derbach pokonał u siebie Orła Trzcińsko Zdr. 4:1 (2:0). Dwa gole do przerwy strzelił M. Kwiatkowski. W II połowie goście główką zdobyli kontaktową bramkę i zrobiło się nerwowo, jednak Mieszko lepiej wytrzymał ten mecz kondycyjnie i dwie szybkie akcje przyniosły mu kolejne bramki (najpierw ponownie Kwiatkowski, a potem P. Możdżeń).
Odrzanka Radziszewo wygrała w Barlinku z Pogonią II 3:0 i wyszła na drugie miejsce, gdyż dotychczasowy wicelider Unia Dolice zremisował tylko w Brzesku z Sępem 2:2.
Sparta Godków wygrała u siebie z Klonem Krzęcin 2:1 (0:1). I połowa była wyrównana, choć już w 3' goście z karnego objęli prowadzenie. Po przerwie trwał napór gospodarzy, ale Klon bronił się umiejętnie. Jednak w 65' Ożarowski ogrywa obrońcę i wrzuca do Flisa, który wyrównuje. Później sędzia nie zauważył, jak obrońca gości wybił piłkę z linii bramkowej ręką. Ale końcówka była szczęśliwa: w 89' Majda dośrodkował z wolnego i ponownie Flis główką pod poprzeczkę nie dał szans bramkarzowi. Sparta: Różycki (Felsztyński), Ruszar, D. Majda, A. Łągiewczyk, Madajczak, Rypiński (Słodownik), Piotrowski, Pohorecki (Jednacz), J. Iżak (Szłapak), Flis, Ożarowski.
Megasport Morzycko Moryń pokonał u siebie Wodę Rzecko 5:1 (1:0). W pierwszej połowie, mimo gry pod wiatr, po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Pawlaka Ropiejko główką zdobywa prowadzenie dla gospodarzy. W drugiej połowie Morzycko ruszyło jeszcze bardziej do ataku. Efektem był rzut karny i czerwona kartka dla bramkarza Wody w 67'. Pewnym egzekutorem okazał się Ropiejko. Zdobył on także kolejną bramkę, lobując w ładnym stylu bramkarza. Czwartego gola strzelił Drężek po podaniu Kaczmara. Po jednym z dośrodkowań goście zdobywają honorowego gola. W końcówce kolejny zawodnik Wody, po drugiej żółtej kartce za dyskusję z sędzią, musi opuścić boisko. Wynik na 5:1 ustalił Skorek po podaniu Drężka. W roli trenera udanie zadebiutował Konstanty Michałowski - dawniej zawodnik II-ligowej Stali Stocznia, a także Morzycka. Prezes klubu wraz z zarządem dziękuje za doping młodej grupie kibiców, która efektownie dopingowała swoją drużynę. Morzycko zagrało w składzie: Chrzanowski (Strzelczyk), Pawlak, Kunkel, Kubisiak, Rząd, Pietrzyk, Kaczmarek (Skorek), Mularczyk, Kaczmar (Piątkowski), Ropiejko, Drężek.Łabędź Widuchowa rozgromił w Nadarzynie Inę 7:1. Stal Lipiany - Myśla Dargomyśl 2:1, Remor Recz - Gryf Sulimierz 6:1.

A-klasa
Gr. III. Wicher Reptowo - Ogniwo Babinek 0:2, Grot Gardno - Czarni Lubanowo 6:1, Czarni Czarnówko - Gryf Nowielin 2:4, Fedorowicz Dobra Szcz. - Bryza Reńsko 3:0 vo, Unia Swochowo - Znicz Niedźwiedź 1:3, Vielgovia Szczecin - Iskierka Śmierdnica 7:1. Mecz Strzelcy Kramer Pucice - Gryf Kobylanka przerwano przy stanie 1:2. Gr. IV. Chrobry/Dąb II Boleszkowice - Rurzyca Nawodna 1:0, Kłos Kamienny Jaz - Odra II Chojna 0:2, Sokół Przyjezierze - Czcibor Cedynia 0:8 (Zielas 3, Federowski 3, Olszowiak, Dębicki), Agrogol Golenice - Olimpia Troszyn 4:1, Piast Piaseczno - Pomorzanin Cychry 1:3, Witniczanka Witnica - Orły Lubiechów Grn. 5:1 (dla zwyc. A. Kościelny 2, M. Kościelny, M. Bieniek, G. Siengniewicz), Zryw Góralice - Sekwoja Brwice 2:1 (dla zwyc. P. Makuchowski 2).

B-klasa
Gr. II. Grom Krajnik Dln. - Hetman Grzybno 4:0 (G. Famulski, Majewski, Budny, Foremny), LUKS Krzywin - Orkan Rów 2:1 (dla zwyc. Kopacz, Obała), Orzeł Żelechowo - Błękitni Białęgi 1:2 (dla zwyc. K. Pawlisiak 2), Klon Krzymów - Tywa Swobnica 2:5 (dla zwyc. Kawka 2, Niedolistek 2, Kędziora, dla gosp. T. Korybalski, K. Ikiert). W meczu tym nie wykorzystano aż trzech karnych. W tabeli z kompletem zwycięstw prowadzi Grom, a drugi jest LUKS. Gr. III. Mieszko II Mieszkowice - Santos Sarbinowo 3:2, Korona Klępicz - Rosnowianka Rosnowo 1:2, Zjednoczeni Kurzycko - Lech Stołeczna 2:2, Piast Karsko - Pionier Nawrocko 2:0.