Biuro już działa
Konsumenci mają pomoc
Szachowe Grand Prix
Sparingi z Pogonią i Arkonią

2 lutego na sztucznej nawierzchni w Policach piłkarze Odry Chojna zmierzyli się w kolejnym sparingu z I-ligową Pogonią Szczecin. Zebrali dobre recenzje, choć ulegli 0:3 (0:0). Trener Jacek Limanówka uważa, że gdyby najważniejszy był wynik, to byłby on korzystny, jednak po przerwie chciał, by szansę zmierzenia się z pierwszoligowcami mieli także inni jego zawodnicy. Pierwsza połowa była szybka i obfitowała w akcje pod obiema bramkami. Odra grała rozważnie, także w defensywie, wskutek czego Bugaj i Divecky momentami byli bezradni. W 52 min. prowadzenie dla Pogoni zdobył Tomasz Parzy. Odra nie rezygnowała ze strzelenia gola, jednak w 85' Kaźmierczak z 30 metrów podwyższył na 2:0. Wynik ustalił w 90' Bugaj.
Odra: Dżegan (45 Łubniewski), Bucyk (75 Janicki), Kierul, Całko, Wąchała, Kwaśniewski (60 Ruszar), Żebrowski Mikitów, Turkiewicz (45 Kopiecki), Zatorski (70 Zielas), Sylwesiuk (50 M. Łągiewczyk).
Pogoń: (I połowa) Pilarz - Michalski, Magdoń, Masternak, Matlak - Łabędzki, Kuchař, Kaźmierczak, Grzelak - Divecký, Bugaj. (II połowa) Pešković, Kaspřak, Julcimar, Delvalle Silva, Masternak, Grzelak, Kaźmierczak, Kuchař, Parzy - Trałka, Bugaj.

W sobotę w Policach Odra pokonała IV-ligową Arkonię Szczecin 2:1. Do przerwy w nieco eksperymentalnym składzie nasz zespół przegrywał 0:1, ale w drugiej połowie trener wpuścił na boisko byłych zawodników Czcibora Cedynia: Adriana Dębickiego i Krystiana Zielasa, którzy - jak mówi się w klubie - bardzo poważnie traktują szansę gry w III lidze. Pokazali, że warto na nich stawiać: wyrównał Zielas bardzo ładnym strzałem głową, a niespełna 10 minut później Dębicki po indywidualnej akcji podwyższył na 2:1. Odra: I połowa - Dżegan, Bucyk, Wąchała, Kierul, Janicki, Kopiecki, Kwaśniewski, Żebrowski, Matwijów, Łągiewczyk, Sylwesiuk, II połowa - Dżegan, Gutkowski, Wąchała, Kierul, Janicki, Turkiewicz, Zatorski, Mikitów, Zielas, Dębicki, Kaliszuk. Kontuzji doznał Andrzej Mikitów, ale miejmy nadzieję, że to nic poważnego.

Odra w tym roku rozegrała 5 sparingów, z których 4 wygrała. Nastroje w drużynie są bardzo dobre. Piłkarze optymistycznie patrzą na rundę wiosenną. Trener Limanówka ma codziennie na treningu do dyspozycji 20 zawodników. Jak poinformował prezes Robert Iżak, Odra prowadzi nadal rozmowy z napastnikiem Arkonii Robertem Sylwesiukiem. Bardzo dobre wrażenie w sparingach z Energetykiem i Pogonią zrobił 22-letni wychowanek Dębu Dębno, były zawodnik Pogoni i Zorzy Dobrzany Robert Całko. Były problemy z Marcinem Gutkowskim, który przez tydzień nie stawiał się na treningach ani na sparingu z Victorią Przecław. Okazało się, że - jak podaje oficjalna strona internetowa Odry (www.odrachojna.pl) na własną rękę szukał dla siebie klubu w Niemczech (podobnie jak Gajewski). Jednak 2 lutego zwrócił się do władz Odry z prośbą o zgodę na trenowanie razem z zespołem.
Jak mówi zarząd klubu, zawodnicy chwalą warsztat trenerski J. Limanówki oraz komunikatywność z zespołem. - Po miesiącu przygotowań my także jesteśmy zbudowani tym, jak trener przygotowuje ich do rundy wiosennej. Widać w tym jakąś koncepcję, a przede wszystkim zaufanie zawodników do jego metod - uważa zarząd. - W dziedzinie finansowej posuwamy się powoli do przodu, podpisaliśmy ok. 20 umów sponsorskich, prowadzimy dalsze rozmowy. Zamieszanie ze sławnymi zeszytami zniechęciło kilku potencjalnych sponsorów, także piłkarzy, a dokładnie ich macierzyste kluby - przykład: Sztadilów.