Dzisiaj jest sobota, 15 sierpnia 2020 r.
Transodra Online
Rocznik Chojeński
Znajdziesz nas na Facebooku
„Gazeta Chojeńska” numer 02 z dnia 09.01.2007

Prezentujemy tu wybrane teksty z każdego numeru.
Wszystkie artykuły i informacje znajdują się w wydaniu papierowym.
Jubileuszowy finał
Zdarzyło się w roku 2006
Oszczędzać i reformować
Unia nie daje, lecz zwraca
Sadzę palmę
Pierwsze damy sportu
Uczyć się i trenować
W Odrze prezes ten sam

Jubileuszowy finał

W najbliższą niedzielę 14 stycznia - XV finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Pieniądze będą - podobnie jak przed rokiem - zbierane na pomoc dzieciom poszkodowanym w wypadkach i na naukę pierwszej pomocy, gdyż w Polsce w tych dziedzinach jest jeszcze dużo do zrobienia.
Jak wspomina Jurek Owsiak, 15 lat temu w spartańskich warunkach udało się zebrać zawrotną sumę blisko 2 mln dolarów. Dzięki 14 dotychczasowym finałom, zebrano i wydano na nowoczesny sprzęt medyczny 65 mln dolarów. Dziś stoi on w każdym szpitalu w Polsce z nadrukowanym orkiestrowym serduszkiem.

W Gryfinie w niedzielę finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy OŚP będzie tradycyjnie na placu Barnima w godz. 16-21. W Mieszkowicach organizatorami są: Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych, Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Gimnazjum. Od lat stałymi punktami finałów są tu imprezy sportowe. Już o godz. 8 w hali przy ZSP rozpocznie się V Owsiakowy Turniej Piłki Nożnej dziewcząt i chłopców z podstawówek gminy Mieszkowice. O 9 ponad stu wolontariuszy rozpocznie kwestę we wszystkich miejscowościach gminy. O 10 rusza piąty halowy turniej piłkarski seniorów. Uczestniczy aż 12 zespołów: FC Harnekopf z Niemiec, LZS Terra Bobrówko, Czcibor Cedynia, Automobil-Dita Chojna, Kanglida Futsal Team Gorzów, Piast Karsko, Megasport Morzycko Moryń, Autogaz Szczecin, Senator Szczecin oraz trzy drużyny z Mieszkowic - Oldboje, UKS Zieloni '95 i PWBET Mieszko. O 13 nastąpi start biegu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pod hasłem "Policz się z cukrzycą". Startują zarówno dzieci i młodzież szkolna, jak i dorośli. Będzie też bieg integracyjny. Dodatkowe mieszkowickie atrakcje: nauka udzielania pierwszej pomocy dla najmłodszych, pokazy ratownictwa medycznego, sprawdzanie prawidłowości wagi ciała, badanie poziomu cukru i ciśnienia, loteria, aukcje, pokaz żonglerki i in.
Koncert finałowy w MGOK rozpocznie się o godz. 14 filmem "Kopciuszek" dla najmłodszych (cena biletu 2 zł). Potem występować będą m.in.: Wiolinki, Bracia Lisowscy, Black Rewers, Niespodzianka, Mieszki, kapela z Boleszkowic, Kapela Mieszkowicka, Moryniacy, Składak. O 20 - światełko do Nieba. Ponadto: licytacje gadżetów orkiestrowych, tortu, obrazów, można będzie wypić kawę i herbatę oraz zjeść ciasto w kawiarence wielkoświątecznej prowadzonej przez Koło Gospodyń Mieszkowickich. Dochody uzyskane ze sprzedaży biletów, z kawiarenki i licytacji przeznaczone będą dla WOŚP.

W Chojnie Centrum Kultury wspólnie ze sztabem wolontariuszy z Lisiego Pola zapraszają do sali widowiskowej Ratusza. Koncertować będą zespoły i wokaliści z CK. Otwarta zostanie wystawa "Barwny świat Inspiracji", będą też przejażdżki bryczką, aukcja gadżetów WOŚP, degustacja tortów, a ok. 20 światełko do nieba.

W Moryniu sztab WOŚP mieści się w Zespole Szkół. O godz. 9 w sali gimnastycznej rozpocznie się II amatorski turniej siatkówki, a o 16 w sali widowiskowej odbędzie się koncert zorganizowany przez MOK. W programie country polskie i amerykańskie, biesiada cygańska, niezapomniane polskie piosenki, dziecięce przeboje, muzyka filmowa i nie tylko.

Ponadto zarejestrowane sztaby WOŚP w naszym powiecie to: Cedynia - COKiS, Chojna - ZSP 1 i SP Krzymów, Trzcińsko Zdrój - TCK, Widuchowa - Zespół Szkół.

do góry
2020 ©  Gazeta Chojeńska