Transodra Online
Znajdziesz nas na Facebooku
„Gazeta Chojeńska” numer 31-32 z dnia 4.08.2004

Prezentujemy tu wybrane teksty z każdego numeru.
Wszystkie artykuły i informacje znajdują się w wydaniu papierowym.
Przystanek Woodstock w Kostrzynie
Teraz szpitala chcą i gmina, i powiat
Rolnicy mogą sprzedawać w Niemczech
Bogate Gryfino
Unijne pieniądze na 750-lecie Gryfina
Templariusze coraz bliżsi
Pasja i wytrwałość
Jarmark Moryński 2004
Mieszkowickie Dni Kultury i Przyjaźni 2004
Kościół Mariacki w pejzażu
Hrabia Mieszko
Papież w Krzywinie

Bogate Gryfino

Na czwartym miejscu w Polsce wśród miast powiatowych znalazło się Gryfino pod względem dochodów budżetowych: 2 267 zł na jednego mieszkańca. Tak wynika z rankingu, opublikowanego 10 lipca przez dwutygodnik samorządu terytorialnego "Wspólnota". Stolicę naszego powiatu wyprzedziły tylko Polkowice (2 693 zł), Drawsko Pomorskie (2 330 zł) i Słubice (2 302 zł).
Większe pieniądze powodują, że rosną apetyty. Burmistrz Gryfina Henryk Piłat tak to komentuje: - Wysokie miejsca osiągane w ogólnopolskich rankingach cieszą, w tym przypadku jednak nasza radość miesza się z troską o optymalne zaspokojenie oczekiwań mieszkańców, potrzeby bowiem są nadal ogromne.
W gospodarce miasta zdecydowanie dominuje Elektrownia "Dolna Odra". Poza tym rozwinięty jest handel, są także firmy działające w takich branżach, jak transport samochodowy, budownictwo, mechanika pojazdowa i przetwórstwo spożywcze. Nie wszyscy wiedzą, że w mieście działa największy w Europie producent węgla drzewnego - firma "Gryfskand".
Władze Gryfina zamierzają przyciągać kolejnych inwestorów. Czekają na nich tereny pod inwestycje przemysłowe. Funkcjonują ulgi podatkowe dla przedsiębiorców, mogą oni także płacić za grunty w ratach. Na str. 2 piszemy o niebagatelnych kwotach, pozyskiwanych do budżetu gminy z funduszy europejskich, np. ponad 4 mln euro na rozbudowę oczyszczalni ścieków i kanalizację. 30 tys. euro otrzymano na opracowanie koncepcji przestrzennej nabrzeża Regalicy.

(rr)

do góry
2020 ©  Gazeta Chojeńska