Dzisiaj jest poniedziałek, 28 września 2020 r.
Transodra Online
Rocznik Chojeński
Znajdziesz nas na Facebooku
„Gazeta Chojeńska” numer 4 z dnia 25.01.2005

Prezentujemy tu wybrane teksty z każdego numeru.
Wszystkie artykuły i informacje znajdują się w wydaniu papierowym.
Niezwykli są wśród nas
O jedną wioskę mniej
Nasz jedyny rodzynek
Potrafią wykorzystać szansę
Rada tylko powołuje komisję
Niech inni też korzystają
Deszcz laurów dla „Życia przed tobą”
Dawna muzyka w Chojnie
Świat nie jest fair
Legia i Hamburger już w piątek w Mieszkowicach
Szachiści z tarczą

Szachiści z tarczą

Już na początku stycznia młodzi szachiści UKS Biały Pion Gryfino uczestniczyli w czterech turniejach. 22 stycznia zainaugurowano całoroczny cykl rozgrywek "Cztery pory roku". Właśnie powitano zimę. Najlepsi w turnieju: Arkadiusz Korbal - zwycięzca, Michał Oszczyk - Gimnazjum, Robert Magdziarz - SP. Nazajutrz w Szczecinie doszło do pierwszej w tym roku poważnej konfrontacji z innymi szachistami. W młodszej grupie rewelacyjnie spisał się Łukasz Krawczyk z SP 1, bezapelacyjnie wygrywając (tylko jeden remis, bez porażki). Jego koledzy również uplasowali się wysoko: Damian Ziemba, a także Piotr Promiński, Marcin Ciupa i Filip Ludwiczak - wszyscy w czołówce swojej kategorii do 10 lat.
Starsi juniorzy startowali w turnieju otwartym bez ograniczeń wiekowych. Doskonałe trzecie miejsce wywalczył Mateusz Matla, a Arek Korbal i Łukasz Wełna uplasowali się w czołówce.
Sezon szachowy trwa. Jak mówi trener gryfińskich szachistów Krzysztof Rudnicki, praktycznie każdy weekend to rozgrywki, turnieje lub wyjazdy. Szachiści podnoszą swoje umiejętności także na zajęciach klubowych. Zbliżają się coroczne międzynarodowe spotkania Gryfino - Angermünde. Tym razem gospodarzem będzie strona polska. Kalendarz imprez wypełniony jest już do końca grudnia.
(rr)

do góry
2020 ©  Gazeta Chojeńska